Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Emrullah Turanlı Zamlara Kızdı, 140 Milyon Dolara Çimento Fabrikası Kuruyor

Son yıllarda İstanbul’un merkezi lokasyonlarında Mashattan, Almondhill ve Novus gibi projelerle adını duyuran Taşyapı, gözde sektör olan çimentoda yatırım kararı aldı.

Vatan Gazetesi
3


on yıllarda İstanbul’un merkezi lokasyonlarında Mashattan, Almondhill ve Novus gibi projelerle adını duyuran Taşyapı, gözde sektör olan çimentoda yatırım kararı aldı.

Avrupa Çimento adıyla şirket kuran Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, “Yaptığımız araştırma ve fizibilitelerden sonra en uygun noktanın Trakya’da Edirne ve çevresi olduğuna karar verdik. Yaklaşık 140 milyon dolar harcayacağız. 1 yıl içinde inşaata başlamayı ve 3 yılda da bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’de inşaat sektörünün önünün 20 yıl açık olduğunu kaydeden, inşaattaki patlama ile çimentoya da enflasyonun üzerinde zam yapıldığının altını çizen Turanlı, kuracakları tesis ile Bulgaristan, Yunanistan ve Romanya başta olmak üzere yakın Avrupa ülkelerine ihracat yapacaklarını da söyledi.

Bu noktada lokasyonun önem arz ettiğini belirten Emrullah Turanlı, “Fabrikayı kuracağımız yer hem trenle hem de gemi ile ihracat yapmaya uygun olacak. Çünkü Körfez ülkelerinde de iyi bir potansiyel var. Dubai başta olmak üzere Körfez ülkelerine de ihracat yapmayı planlıyoruz. Saray’da da 500 milyon dolarlık bir termik santral projemiz de bulunuyor” diye konuştu.

Turanlı’nın geçtiğimiz günlerde kurduğu 24 milyon 800 bin YTL sermayeli Avrupa Çimento Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin yönetim kurulunda Uğur Dinçer Aydın, Lafarge Aslan Çimento’dan Cevat Eredeve ve Ezgi Turanlı yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emrullah-turanli-zamlara-kizdi-140-milyon-dolara-cimento-fabrikasi-kuruyor_53283.html

Read Comment Section
3 Yorum Yorum Yaz
  • Kim Taşyapı iflas etti diyorsa yalandır bugüne kadar hiç kimseyi mağdur etmemiştir etmez de YANITLA
  • umarım biran önce çed raporunu lehinize döndürürsünüz de o fabrikayı kurarsınız. elimden ne gelirse yapmaya hazırım.saygılarımla YANITLA
  • taşyapının yaptığı işler ve memlekete kattığı katkıdan dolayı tşk ederim. YANITLA
3 yorumdan 3 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!