Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

En Büyük Anıt Montaj Aşamasında

Türkiye'nin en büyük anıtı olan Manisa Kuvayı Milliye ve Cumhuriyet Anıtı son aşamaya geldi. Anıtta yer alacak 18 metre yüksekliğindeki efe ve

Hürriyet
En Büyük Anıt Montaj Aşamasında

b>Türkiye'nin en büyük anıtı olan Manisa Kuvayı Milliye ve Cumhuriyet Anıtı son aşamaya geldi. Anıtta yer alacak 18 metre yüksekliğindeki efe ve genç kız heykellerinin montaj çalışmalarına başlandı.

Anıtın yapımına 5 yıl önce başlandı. Dönemin Manisa Valisi Muzaffer Ecemiş tarafından yaptırılmaya başlanan 65 metre yüksekliğinde, üzerinde 6 metrelik Atatürk maskı bulunan anıtın kaidesi ve Atatürk maskı bitirilip takıldı. Prof. Dr. Tankut Öktem tarafından yapılan 18 metre yüksekliğindeki efe ile genç kız heykelleri, Gemlik Kumla'daki atölyeden 5 TIR'la Manisa'ya getirildi. Heykellerin montajına Gediz Planlama Müdürlüğü bahçesinde başlandı. Anıt balkonuna konulacak efe ve genç kız heykellerinin güvenli olarak kurulması için çalışmaların titizlikle sürdürüldüğü belirtildi. Montaj çalışmalarının 20 günde tamamlanacağı belirtildi. İzmir-Manisa karayolu üzerinde, Manisa Organize Sanayi Bölgesi girişinde yaptırılan anıtın çevre düzenlemesi de tamamlandı.

Prof. Dr. Tankut Öktem'in asistanı Hasan Yaraş, ‘‘Manisa Kuva-ı Milliye ve Cumhuriyet Anıtı tamamlandığında Türkiye'nin en büyük anıtı özelliğini taşıyacak. 20 gün içinde yerine monte edeceğiz’’ dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/en-buyuk-anit-montaj-asamasinda_10198.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!