Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

En Büyük Marina Didim’e

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci büyük yat limanının Aydın’ın Didim İlçesi’nde yapılacağı bildirildi. Geçen yıl birkaç kruvaziyer gemisinin ilçeye geldiğini, bu yıl da beklediklerini kaydeden Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, liman için hazırlıkların hemen hemen tamamlandığını söyledi.

Milliyet EGE
En Büyük Marina Didim’e

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci büyük yat limanının Aydın’ın Didim İlçesi’nde yapılacağı bildirildi. Geçen yıl birkaç kruvaziyer gemisinin ilçeye geldiğini, bu yıl da beklediklerini kaydeden Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, liman için hazırlıkların hemen hemen tamamlandığını söyledi. Yapılacak son yatırımlarda denizden gelen turistleri de ağırlamaya başlayacaklarını kaydetti ve “Yat limanı Didim’de turizme ivme kazandıracak. Gelecek turist profili daha kaliteli olacak. Yerel yönetim olarak yaptığımız çalışmaların ürünlerini yavaş yavaş almaya başladık. Belediye olarak turizme büyük önem veriyoruz, ilçede hemen hemen her gün turizmi yönelik çalışmalar yapıyoruz” dedi.

18 yıllık rüya gerçek oluyor

1991 yılında yap-işlet-devret programına alınan Ören Yat Limanı, ihaleye çıkarılıyor. Yat Üretim ve Çekek Yeri Projesi’yle Ören, yat turizminde markalaşma konusunda adım atmış olacak. Belediye Başkanı Kazım Turan, bu projelerin hayata geçirilmesinin Ören, Muğla ve Türkiye’ye hem istihdam ve döviz getirisi sağlayacağını söyledi. Turan, “İhale edilecek olması ve hayata geçirilmesi en büyük mutluluklarımdan biri olmuştur. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Yöremiz ve ülkemize hayırlı olsun” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/en-buyuk-marina-didime_68797.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!