Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

En "Doğal" Araba

Japonya'da, ''Meguru'' adıyla, sadece doğal malzemeler kullanılarak üretilen 3 tekerlekli çevre dostu araç basına tanıtıldı.

NTV
En "Doğal" Araba

Japonya'da, ''Meguru'' adıyla, sadece doğal malzemeler kullanılarak üretilen 3 tekerlekli çevre dostu araç basına tanıtıldı. Sadece 1 lityum iyon piliyle çalışan 3 tekerlekli ve 3 koltuklu küçük aracın maksimum hızı saatte 40 kilometre.

Tek pille kesintisiz 40 kilometre yol yapabilen araç, pil sayısının artırılması durumunda daha uzun mesafeleri de katedebiliyor.

Araç tamamen batı Japonya işçiliği ürünü, 2,5 metre uzunluğunda ve 1,6 metre genişliğinde. Tabanı yeniden kazandırma işleminden geçirilmiş bambularla doldurulmuş aracın, Japon yelpazesi biçimindeki pencereleri ise normal kağıttan daha sağlam olan Japon kağıdından imal edilmiş.

Aracın üreticisi Yodogawa Grubu'ndan Nobuyuki Ogura, araçta seyahat edenlerin serinleme ihtiyaçlarının klima yerine bir fırıldakla karşılandığını ve insana dinginlik hissi veren bir rüzgar çanını da araca ilave etmeyi düşündüklerini belirtti. Ogura, ''Tamamen doğal malzemelerle ürettiğimiz bu aracı günün birinde elden çıkarmak isteyen araç sahipleri araçlarını basitçe toprağa gömebilecek'' diyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/en-dogal-araba_85392.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!