Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

En Önemli Aztek Kalıntısı Bulundu

Meksikalı arkeologlar, son yıllardaki en önemli Aztek kalıntısını buldu. Mexico City'de yapılan kazılarda, bir tapınak kalıntısında 15'inci yüzyıldan kalma bir mihrap ve büyük taş levha bulundu.

Radikal Gazetesieksikalı arkeologlar, son yıllardaki en önemli Aztek kalıntısını buldu. Mexico City'de yapılan kazılarda, bir tapınak kalıntısında 15'inci yüzyıldan kalma bir mihrap ve büyük taş levha bulundu. Mihrapta yağmur ve bereket tanrısı Tlaloc'un frizi yer alıyor.

Çıkarılan eserler, 1978'de elektrik işçilerinin aynı alanda bulduğu yontma tanrıça heykelinden sonraki en önemli bulgu. Kalıntılar geçen hafta sonu, Zokalo meydanını yakınındaki, Aztek İmparatorluğu'nun insan kurban etmek ve ibadet için kullanılan ana tapınağı Templo Mayor'da bulundu.

Meksika Körfezi'nden Pasifik Okyanusu'na kadar uzanan, günümüz orta Meksikası'nın çoğunu içine alan bir imparatorluğa sahip olan Aztekler, savaşçı ve inançlı bir halktı. Çoğunlukla kanlı geçen saltanatları 14'üncü yüzyılda başlayıp 1521'de İspanyollara boyun eğmeleriyle bitti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/en-onemli-aztek-kalintisi-bulundu_48802.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!