Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

En Pahalı Komplekste Rekor Emlak Zararı

2006 yılında 5.6 milyar dolarla ABD tarihinin en pahalı mülk anlaşmasına imza atan New York menşeili iki emlak şirketi, bugün dünyanın en büyük emlak zararlarından birisiyle başetmeye çalışıyor. Kârlı olacağı düşüncesiyle Manhattan’da 5.6 milyar dolara alınan 25 bin kişilik iki apartman kompleksine, emlakçılar tarafından 2 milyar doların da

Milliyet Gazetesi
En Pahalı Komplekste Rekor Emlak Zararı

2006 yılında 5.6 milyar dolarla ABD tarihinin en pahalı mülk anlaşmasına imza atan New York menşeili iki emlak şirketi, bugün dünyanın en büyük emlak zararlarından birisiyle başetmeye çalışıyor. Kârlı olacağı düşüncesiyle Manhattan’da 5.6 milyar dolara alınan 25 bin kişilik iki apartman kompleksine, emlakçılar tarafından 2 milyar doların da altında fiyat biçiliyor. 3 milyar dolarlık mortgage kullanılarak ve 1.4 milyar dolarlık kira sözleşmeleriyle ödemesi yapılan kompleks, küresel mali kriz sonrası yatırımcılarını batmanın eşiğine getirdi.

Mortgage kredisini 2-3 ay içinde ödeyemez hale gelmesi beklenen Tishman Speyer Properties ve BlackRock Realty Advisors adlı firmaları ise, borçları yeniden yapılandırma peşine düştüler.  Kirada oturan orta halli aileleri Manhattan’daki lüks dairelere taşıyarak büyük paralar kazanma ümidiyle yola çıkan ortaklığın, son olarak toplam 200 milyon dolara varan kira artırımı mahkeme tarafından uygun bulunmamıştı. Fiyatların eski haline gelmesi, ortaklığı zora sokarken, uzmanlar dairelerin yakın zamanda alacaklılara ve bankalara devredilebileceğini belirtiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/en-pahali-komplekste-rekor-emlak-zarari_73729.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!