Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

En Prestijli Tüpraş

Dünyanın en saygın iş dergisi olan Fortune'un 1955 yılından bu yana hazırladığı 'Fortune 500' listesinin Türkiye versiyonu, Temmuz ayında piyasaya çıkacak sayı için hazırlandı. 500 şirketin toplam net satışının 337 milyar YTL olduğu listede birinciliği Tüpraş, ikinciliği TEDAŞ, üçüncülüğü ise Petrol Ofisi aldı.

Vatan Gazetesi
En Prestijli Tüpraş

Dünyanın en saygın iş dergisi olan Fortune’un 1955 yılından bu yana hazırladığı 'Fortune 500' listesinin Türkiye versiyonu, Temmuz ayında piyasaya çıkacak sayı için hazırlandı. 500 şirketin toplam net satışının 337 milyar YTL olduğu listede birinciliği Tüpraş, ikinciliği TEDAŞ, üçüncülüğü ise Petrol Ofisi aldı.

Dünyanın en prestijli şirket sıralaması olan Fortune 500, bu yıl ilk kez Türkiye için yapıldı. 500 şirketin toplam net satışının 337 milyar YTL olduğu listede birinciliği Tüpraş aldı.

ABD’de yayımlanan ve dünyanın en saygın iş dergisi olan Fortune, 1955 yılından bu yana 'Fortune 500' markasıyla Amerika’nın ve dünyanın en büyük şirketlerini açıklıyor. Şirketleri net satış geliri rakamlarına göre sıralayan 'Fortune 500' çalışması dünyanın her yerinde büyük ilgi görüyor, referans kabul ediliyor. Bu liste içerisinde yer almak gerek ABD’de gerekse dünyada saygınlık simgesi olarak tanımlanıyor. İş aleminin dünya ligi niteliğindeki bu liste, zaman içinde ülkelerin, sektörlerin, şirketlerin iş çevrimleri ve performansları itibarıyla ne yönde seyir izlediğini de ortaya koyuyor.

Ekim 2007’de yayın yaşamına başlayan Fortune, Türkiye’deki ilk yılında, hazırlıkları tam 6 ay süren bir çalışma gerçekleştirerek 'Fortune Türkiye 500' listesini ortaya koydu.

Türkiye’de imalat, ticaret, hizmet ve inşaat sektörlerini kapsayan Fortune Türkiye 500 çalışması Doç. Dr. Melih Baş’ın akademik gözetiminde yürütüldü. Çalışma 1841 yılında ABD’de kurulan, bugün 214 ülkede ofisi bulunan aynı zamanda veri toplama ve işleme konusunda dünya lideri olan Dun&Bradstreet’in (D&B) Türkiye temsilcisi FİNAR ile birlikte yürütüldü.Türk iş dünyasının devler ligini ortaya koyan çalışma Fortune markasına yakışır ölçüde büyük bir titizlikle yapıldı.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/en-prestijli-tupras_62376.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!