Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

En Ucuz Doğalgazı Konya Kullanacak

Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Üzülmez, Konyalı işadamları olarak kendilerinin de içinde bulunduğu dağıtım

Ticaretb>Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Üzülmez, Konyalı işadamları olarak kendilerinin de içinde bulunduğu dağıtım şirketinin kazandığı ihale ile Türkiye’de en ucuz doğalgazın Konya’da kullanılacağını söyledi.

Üzülmez, Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Bayram, STFA Holding İcra Kurulu Başkanı İlker Kerimoğlu ile birlikte düzenlendiği basın toplantısında, Konya Doğalgaz Dağıtım Lisansı ihalesini, yüzde 60 hissesine Kondogaz A.Ş. ve yüzde 40 hissesine STFA ve Global Menkul Kıymetler’in sahip olduğu Gaznet Şehir Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’nin kazandığını anımsattı.

Kondogaz’ın içinde, kendisi ve Haşim Bayram’ın da bulunduğu Konyalı girişimcilerin de yer aldığını belirten Üzülmez, BOTAŞ’tan alınacak gaza 0.68 sent gibi bir ilave yaparak tüketiciye ulaştıracaklarını ve bunun da Türkiye için bir ilk olduğunu kaydetti.

Bu rakamla Konya’nın Türkiye’de doğalgazı en ucuz kullanacak kent olacağını dile getiren Üzülmez, “Kayseri’den sonra Konya için yapılan ihalede fiyat daha da düştü ve doğalgazı en ucuz kullanacak kent unvanını Konya aldı” dedi.

İlk doğalgazın en geç 18 ay sonra verilmesinin öngörüldüğünü anımsatan Üzülmez, “Biz bu süreyi daha da kısaltmak için elimizden geleni yapacağız. Çünkü doğalgaz Konya için gerçekten büyük önem taşıyor. Gelişen Konya sanayisi ucuz yakıt sayesinde özellikle yurtdışı pazarında rekabet gücüne kavuşacak. Bu ihracatın gelişmesini ve üretimin artmasını sağlayacak.

Öte yandan kentin hava kirliliği sorunu da tümüyle ortadan kalkacak” diye konuştu.

Doğalgaz dağıtım şirketinde yasa gereği büyükşehir belediyesinin de yüzde 10 hisse sahibi olduğunu anlatan Üzülmez, belediyenin dilemesi halinde para karşılığında hissesini arttırabileceğini kaydetti

STFA Holding İcra Kurulu Başkanı İlker Kerimoğlu ise doğalgaz dağıtım işine ilk kez Konya’da girdiklerini ve bundan sonra da başka illerde bu yönde çalışma yapmayı düşündüklerini ifade etti.

Kerimoğlu, bu tür ihalelere firma olarak tek başlarına değil, o ildeki yerel firmalarla girmeyi tercih ettiklerini dile getirdi.

Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Bayram da doğalgazın Konya’da kullanılacak olmasından büyük heyecan duyduklarını belirterek, Kondogaz’a hatırı sayılır bir hisseyle katıldıklarını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/en-ucuz-dogalgazi-konya-kullanacak_5276.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!