Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

En Yüksek Binanın Beşte Biri Satıldı

Gayrimenkul sektörüne 750 milyon dolar yatırım planlayan Kiler 200 milyon dolara mal olacak 64 katlı İstanbul Sapphire ile ilk adımı attı.

Radikal Gazetesi
En Yüksek Binanın Beşte Biri Satıldı

iler Holding'in gayrimenkul sektöründe iki yıl içinde gerçekleştireceği 750 milyon dolarlık yatırımın ilk adımı İstanbul Sapphire, 2009 yılında tamamlanıyor. Alışveriş merkezi ve rezidanslardan oluşan proje, 64 katlı ve 261 metre yükseklikte olacak. Büyükdere Caddesi'ndeki İstanbul Sapphire'nin metrekare satış fiyatı tanıtım döneminde 6 bin-11 bin dolar arasında. Projenin yatırım maliyeti ise arsa hariç 200 milyon dolar olacak.

Projenin tanıtıldığı İstanbul Sapphire satış ofisindeki basın toplantısında konuşan Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, "Gayrimenkul sektörüne Biskon Yapı ile 750 milyon dolar yatıracağız ve bunun ilk adımı İstanbul Sapphire olacak. Şu anda proje 80 metreye ulaştı" diye konuştu. İstanbul Sapphire Satış ve Pazarlama Müdürü Ümit Türüdü Şen de, rezidanslara yerli ve yabancılardan talep geldiğini, projenin yüzde 20'sinin satıldığını söyledi.

'Migros'u alacağız diyoruz'
Toplantıda Kiler'in Migros'un satışıyla ilgilendiği yönündeki haberlerin hatırlaması üzerine Nahit Kiler, "Şu anda çok ciddi şekilde çalışıyoruz. Altı kişilik bir çalışma grubumuz var. Fiyat en son gün belli olur. Kendimizden eminiz. 'Alacağız' diyoruz. Yanımızda bir ortak olacak. Şu anda onu da görüşüyoruz" yanıtı verdi. Kiler, 'Yabancıyla mı görüşüyorsunuz?' sorusunu da "Yerli de var. Ancak hisselerin çoğunluğu bizde olacak" şeklinde yanıtladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/en-yuksek-binanin-beste-biri-satildi_57188.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!