Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Endüstri 4.0’a Platform Yolda

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye’nin, 4. Sanayi Devrimi’ni ıskalamaması için bir çalışma grubu oluşturduklarını ve yakın zamanda bir de platform kuracaklarını belirterek, “Ülkenin 4. Sanayi Devrimi’ni yakalayabilmesi için bazı önlemler alacağız, bu konuda özel destekler sunacağız” dedi

yapi.com.tr
Endüstri 4.0’a Platform Yolda

Özlü, bu kavramın ilk defa 2011 yılında Almanya’da ortaya çıktığını da aktararak, 4. Sanayi Devrimi’nin son dönemlerde doğudaki düşük üretim maliyetleri karşısında zorlanan batılı sanayicilerin bir nevi kendilerini koruma hamlesi olduğu söyledi.

Türkiye’nin, 4. Sanayi Devrimi’ni ıskalamaması için bir çalışma grubu  oluşturduklarını ve yakın zamanda bir de platform kuracaklarını anlatan Özlü, bakanlık koordinatörlüğündeki bu platformda Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) ile Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) gibi kuruluşların görev alacağını bildirdi.

Yeni Protokol imzalanacak

Faruk Özlü, platform üyeleriyle bir protokol imzalayacaklarını belirterek, şunları söyledi: “Türkiye’nin, 4. Sanayi Devrimi’ni yakalayabilmesi için bazı önlemler alacağız, bu konuda özel destekler sunacağız. Eğer Türk sanayisi kendini yenilemezse, önümüzdeki 10 yılda sanki taş devrinde kalmış gibi bir duruma döneriz. Bu nedenle, ülke olarak 4. Sanayi Devrimi’ni en başından takip ediyoruz.Platformu oluşturacağız ve gelecek ay bu konudaki gelişmeleri paylaşacağız.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/endustri-4-0a-platform-yolda_151031.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!