Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Enerji Kimlik Belgesi Eğitimi

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlarına ve Eğitici Kuruluşlara Verilecek Eğitimlere İlişkin Tebliğ'de değişiklik yaptı.

yapi.com.tr / AA
Enerji Kimlik Belgesi Eğitimi

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlarına ve Eğitici Kuruluşlara Verilecek Eğitimlere İlişkin Tebliğ'de değişiklik yaptı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren yeni düzenlemeye göre, eğitici kuruluş yetkisi almış olan kuruluşlar, yetki aldıkları iller dahilinde eğitim faaliyetlerini sürdürecek. Bu kuruluşların yetki aldıkları il dışında eğitim faaliyeti düzenlemesi, ancak o ilde yetkilendirilmiş kuruluş bulunmaması halinde gerçekleştirilebilecek.

Üniversiteler de ilmi veya eğitim maksadıyla enerji kimlik belgelerinin düzenlenmesi için kullanılan BEP-TR yazılım programını, Bakanlıktan onay alarak kullanabilecek.

Tebliğ uyarınca, eğiticilerin üniversitelerin Mimarlık ve Mühendislik Fakültelerinden mimar, inşaat, makine, elektrik veya elektrik elektronik mühendisi olarak mezun olmaları gerekecek.

Eğitici kuruluşlar, eğitim takvimini eğitimin düzenleneceği tarihten 5 iş günü önce Bakanlığa bildirecek, eğitim dokümanlarını da arşivlemekle yükümlü olacak.


http://www.yapi.com.tr/haberler/enerji-kimlik-belgesi-egitimi_85719.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!