Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Enerji ve İnşaatta Yatırım Fırsatı Var, Türkiye'ye Gelin'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de özellikle enerji ve inşaat sektörlerinde önemli yatırım olanakları bulunduğunu belirterek Alman yatırımcıları Türkiye'ye çağırdı.

Sabah Gazetesi
'Enerji ve İnşaatta Yatırım Fırsatı Var, Türkiye'ye Gelin'

br/>


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de özellikle enerji ve inşaat sektörlerinde önemli yatırım olanakları bulunduğunu belirterek Alman yatırımcıları Türkiye'ye çağırdı. Almanya Başbakanı Angela Merkel ise Türkiye'nin bölge için gelişmenin ve kalkınmanın motoru olduğunu söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Başbakanı Angela Merkel, Hannover Sanayi Fuarı'na 'partner ülke' sıfatıyla gelen Türkiye'nin standının açılışını yaptı.

İkili daha sonra Türk-Alman İşadamları Konseyi'nin 13'üncü toplantısına katıldı. Başbakan Erdoğan açılışta yaptığı konuşmada Türkiye'de 2 bin 600 Alman sermayeli şirketin olduğunu belirterek, Alman yatırımcıları, Türkiye'de yatırım yapmaya çağırdı. Erdoğan, Türkiye'de özellikle enerji ve inşaat sektörlerinde önemli yatırım imkanları bulunduğunu kaydetti ve şunları söyledi:

Nükleerde işbirliği olabilir
"Demiryollarının modernizasyonu, otoyol, metro ve havaalanı inşası, teknik danışmanlık, içme ve kullanma suyu şebekeleri yapımı ve modernizasyonu, alışveriş merkezleri inşası, elektrik üretimi ve dağıtımı gibi alanlarda uluslararası yatırımcıların ilgisini çekebilecek fırsatlar mevcut ve Alman girişimcileri bu alanda yanımızda görmek isteriz. Ayrıca kamu şirketlerini özelleştirme faaliyetlerimize şimdiden davet etmekle de görevimi yerine getirmiş olayım."

Türkiye'nin enerji konusunda Almanya ile birlikte atacağı adımlar olacağını belirten Erdoğan, "Nükleer enerjide atmakta olduğumuz adım var. Görüştüğümüz Alman girişimciler var. Türkiye'nin, doğalgaz ve petrol konusunda terminal ülke olması, gerek rafineri, gerekse petrokimya noktasında attığı adımlarla Alman girişimcilerle birlikte atacağı çok adım var" diye konuştu.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/enerji-ve-insaatta-yatirim-firsati-var-turkiyeye-gelin_53506.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!