Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın Yönetmeliği

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik enerjisi üreten tesislerde kullanılan ve yurt içinde imal edilen aksamın fiyatının belirlenmesi, belgelendirilmesi ve denetlenmesi ile ilgili usul ve esasları belirledi.

yapi.com.tr / AA
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın Yönetmeliği

nerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının, ''Yenilenebilir Enerji Kaynaklarından Elektrik Enerjisi Üreten Tesislerde Kullanılan Aksamın Yurt İçinde İmalatı Hakkındaki Yönetmeliği'', Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, tamamı yurt içi katma değerle üretilmiş olduğu belirlenen aksam için, lisans sahibi tüzel kişilere Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Elektrik Enerjisi Üretimi Amaçlı Kullanımına İlişkin Kanunu kapsamında uygulanacak yerli katkı ilave fiyatları, Bakanlık tarafından 15 iş günü içerisinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumuna (EPDK) bildirilecek.

3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanununa göre işlem yapan bağımsız denetim şirketi ve yeminli mali müşavir, bu Yönetmeliğin ekinde yer alan Yerli İmalat Durum Belgesi'nin hazırlanması ile ilgili olarak 3568 sayılı Kanunda belirtilen cezai şartlardan sorumlu olacak.

Lisans sahibi tüzel kişilerin elektrik üretim tesislerinde kullanılan herhangi bir aksamın Yerli İmalat Durum Belgesi'nin olup olmadığı, geçici kabul işlemleri sırasında belirlenen heyet tarafından kontrol edilecek. Kontrol sonrasında Yerli İmalat Durum Belgesi olmadığı tespit edilen aksam için uygulanacak yerli katkı ilave fiyatları, Bakanlık tarafından yeniden belirlenerek EPDK'ya bildirilecek.

ETİKETLER: yeşil kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/enerji-ve-tabii-kaynaklar-bakanliginin-yonetmeligi_87936.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!