Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Enerjiyi Verimli Kullanın!

Günümüz dünyasının artan küresel sorunlarına dikkat çeken Legrand, Dünya Tasarruf Günü’nde tüketicileri sahip oldukları enerjiyi verimli kullanmaya davet etti.

yapi.com.tr
Enerjiyi Verimli Kullanın!

Dünya Tasarruf Günü’nde gündelik yaşantımızın hemen her alanında, enerjiyi verimli kullanmaya yönelik yapabileceğimiz pek çok şey olduğuna dikkat çeken Legrand, sürdürülebilirlik alanında yaptığı çalışmalarıyla dünya enerji tasarrufuna katkı sağladığını açıkladı.

 Kontrollü elektrik tüketimi

Legrand,  31 Ekim Dünya Tasarruf Günü vesilesiyle bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:  “İklim değişikliği problemiyle büyük tehdit altında olan günümüz dünyasının ihtiyaçlarına kulak veren Legrand,  geliştirdiği ürün ve sistemlerinde enerji verimliliğini birincil hedefleri arasına alarak elektrik tüketiminin kontrolünü sağlıyor. Tüm iş süreçlerine entegre ettiği sürdürülebilirlik bakış açısı çerçevesinde sera gazı salınımı gibi yapıların çevreye verdiği zararın azaltılmasına yardımcı olan Legrand, MyHOME Ev Otomasyon Sistemi'ndeki Aydınlatma Yönetimi ile EN 15193 standartlarına göre doğru koşullarda inşa edilmiş bir ev, otel ya da işyerinde gün ışığından daha fazla faydalanılarak, yüzde 60' a varan enerji tasarrufu sağlayabiliyor. Ve hatta Legrand, son teknolojiyi kullanarak geliştirdiği koridor, banyo, WC, otopark ve bahçe gibi ortak alanlarda kullanılan hareket sensörleriyle kullanıcısının az maliyetle en yüksek verimi elde edebilmesine yardımcı oluyor.”  

 

Legrand’ın karbon ayak izini yüzde 91 oranına çıkarmayı planladığının belirtildiği açıklamada, “Legrand, 2013 yılından bu yana tüm fabrikalarında çevrenin ve doğal kaynakların korunmasında büyük önem taşıyan alternatif yakıt ve hammaddeleri kullanıyor. Enerji tasarrufunda dünyanın en önemli kuruluşlarından biri olan Legrand, bu kapsamda öncelikle yüzde 3 daha sonra da bu oranı yüzde 6’ ya çıkartarak karbon salınımı ve karbon ayak izini azaltmayı planlıyor. Legrand, üçüncül olarak ise karbon salınımı ve karbon ayak izini yüzde 91 oranına çıkarmayı planlayarak sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamayı hedefliyor. Legrand, her yıl yüzde 2’nin altında olmamak kaydıyla yapılan enerji tasarrufuyla 600 bin Euro’luk tasarruf sağlıyor” denildi.

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/enerjiyi-verimli-kullanin_151715.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!