Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Engellilerden TOKİ’ye Konut Çağrısı

Engelliler, bina girişinde ve ikamet ettikleri evlerin içinde hareketlerini rahatça sağlayabilmek ve yaşamlarını kolay devam ettirebilmek için TOKİ’den kendilerine uygun ev yapılmasını talep etti.

Milliyet Gazetesi
Engellilerden TOKİ’ye Konut Çağrısı

Engelliler, bina girişinde ve ikamet ettikleri evlerin içinde hareketlerini rahatça sağlayabilmek ve yaşamlarını kolay devam ettirebilmek için TOKİ’den kendilerine uygun ev yapılmasını talep etti. Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (TEDAY) Genel Başkanı İlimdar Boztaş, sadece TOKİ’ye değil, inşaat sektörüne yönelik de uyarılar yaptı. Yaşadıkları sıkıntıların  konutlarda da ortaya çıktığını ifade eden Boztaş, engellilere özel konut yapılması hususunda TOKİ ve inşaat sektörünün temsilcileriyle fikir alışverişinde bulunabileceklerini dile getirdi.

Geniş asansör ve uyarı

Engellilerin gerek bina girişinde gerekse ikamet ettiği evlerin içinde rahat hareketlerini sağlayabilmesi, yaşamlarını daha kolay idame ettirebilmeleri için uygun koşulların oluşturulması gerektiğini savunan Boztaş, engel türüne göre değişmekle birlikte bina ve daire içlerinde bazı düzenlemelerin yapılması gerektiğini öngördüklerini  kaydetti.
Boztaş, sıkıntıları dile getirmekten ziyade neler yapılabileceği konusunun üzerinde durulması gerektiğini ifade ederek, “Bina girişlerinin engellilere uyarlanması , rampa  ve korkuluk  yapılması, kapıya sesli ve görsel uyarılar konması, geniş asansör yapılması gibi detayla dikkat edilmesini istiyoruz” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/engellilerden-tokiye-konut-cagrisi_86423.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!