Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

EPDK, Enerji Piyasasını Denetleyecek Kuruluşları Belirledi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), piyasada faaliyet gösteren kişi ve firmaları denetleyecek bağımsız denetim kuruluşlarını belirledi. EP

Dünyab>Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), piyasada faaliyet gösteren kişi ve firmaları denetleyecek bağımsız denetim kuruluşlarını belirledi. EPDK ayrıca, elektrik piyasasında uygulanacak kesme-bağlanma bedelleri ile güvence bedellerinin hesaplanması ve güncelleştirilmesine ilişkin usul ve esasları tespit etti.
EPDK'ya ait 3 adet karar bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre EPDK, enerji piyasasında faaliyet gösterenleri denetlemesine karar verilen 20 bağımsız denetim kuruluşunu şu şekilde açıkladı:

''AGD Akyüz-Günel Dede Danışmanlık, Arden Bağımsız Denetim Danışmanlık Hizmetleri, Denetim Serbest Mali Müşavirlik, Denge Ankara Yeminli Mali Müşavirlik, Denge İzmir Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik, DRT Denetim Revizyon Tasdik Yeminli Mali Müşavirlik, Engin Serbest Muhasebecilik Mali Müşavirlik, Erişen Bağımsız Denetim Mali Müşavirlik, Güçbir Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim, Güreli Yeminli Mali Müşavirlik, IHY Denetim Danışmanlık Yeminli Mali Müşavirlik, Işık Yeminli Mali Müşavirlik, İlke Yeminli Mali Müşavirlik, İrfan Yeminli Mali Müşavirlik, Kavram Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik, Mod Mali Müşavirlik ve Bağımsız Dış Denetim, Oluşum Bağımsız Dış Denetim ve Danışmanlık, Rehber Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş, Seçkin Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Dış Denetim, Vizyon Uluslararası Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik.''

Kesme-bağlanma ücretleri açılandı

EPDK'nin Resmi Gazete'de yayımlanan ikinci kararı uyarınca elektrik piyasasında uygulanacak kesme-bağlanma bedelleri belirlendi. Buna göre, AG aboneleri için meskende 6 milyon 550 bin lira, diğer abonelerde 11 milyon 300 bin lira, OG abonelerinde 59 milyon 500 bin lira olarak uygulanacak fiyat, 1 Ocak 2004'ten itibaren geçerli olacak.

Güvence bedelleri belirlendi

EPDK, elektrik piyasasında güvence bedellerinin hesaplanması ve güncelleştirilmesine ilişkin usul ve esasları tespit etti. 1 Ocak 2004'ten itibaren, TL/kw başına güvence bedelleri, meskenler için 7 milyon 800 bin lira, sanayi de 23 milyon 200 bin lira, hayır kurumları, dernekler, vakıflar, müzeler, resmi okullar, resmi yurtlar, resmi üniversite, resmi yüksekokulları, resmi kurslar, resmi sağlık kuruluşları, spor tesisleri, kültür balıkçılığı ve kümes hayvanları çiftliğinde 10 milyon 900 bin lira, şehit aileleri ve muharip malul gazilerde 7 milyon 800 bin lira olarak öngörüldü.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/epdk-enerji-piyasasini-denetleyecek-kuruluslari-belirledi_8372.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!