Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'EPDK Sektörün Hâmisi Olacak'

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Hasan Köktaş, kurumun önümüzdeki dönemde karar ve düzenlemeleriyle sektördeki tereddütleri gidermek için daha fazla sorumluluk alacağını belirtirken, "Özel sektör yatırımlarının hızlanmasını sağlayacağız" dedi.

Radikal Gazetesinerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Hasan Köktaş, kurumun önümüzdeki dönemde karar ve düzenlemeleriyle sektördeki tereddütleri gidermek için daha fazla sorumluluk alacağını belirtirken, "Özel sektör yatırımlarının hızlanmasını sağlayacağız" dedi.

Köktaş, EPDK Başkanı olarak atanmasından bugüne geçen üç ayın ardından ilk açıklamasını yaptı. Haftada bir projesini, şirket ortaklık yapısını ve hatta finansman paketini hazırlamış, hemen yatırıma başlayabileceğini söyleyen yerli ve yabancı şirketlerin yöneticileriyle görüştüğünü anlatan Köktaş, ayrıca kuruma yapılmış ve lisans almış çok ciddi yatırımlar olduğunu bildirdi.

Köktaş, "EPDK'nın önümüzdeki dönemde, karar ve düzenlemeleriyle bu tereddütleri gidermek için daha fazla sorumluluk alacağının bilinmesini isterim. Başta Enerji Bakanlığı olmak üzere tüm kurumlarla uyum içinde çalışarak özel sektör yatırımlarının hızlanmasını sağlayacağız" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/epdk-sektorun-hamisi-olacak_60662.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!