Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

EPİAŞ'tan Serbest Tüketici Portalı Uygulaması

EPİAŞ tarafından devreye alınan Serbest Tüketici Portalı sayesinde, aylık elektrik faturası 82 lira ve üzerinde olan serbest tüketiciler, abonelik işlemleri ve endeks verilerine ilişkin bilgilere sistem üzerinden ulaşabilecek.

yapi.com.tr / AA
EPİAŞ'tan Serbest Tüketici Portalı Uygulaması

Elektrik faturası aylık 82 lira ve üzerinde olan serbest tüketiciler, abonelik işlemleri, endeks verileri ve kullandıkları elektrik enerjisine ait tedarik ve talep bilgilerine, Enerji Piyasaları İşletme AŞ (EPİAŞ) tarafından devreye alınan Tüketici Yönetim Sistemi (TYS) üzerinden ulaşabilecek.

EPİAŞ'tan yapılan yazılı açıklamada, sistemde kayıtlı serbest tüketici niteliğindeki müşterilere yönelik 54 servis ve 29 ekranın hazırlandığı, sistemin güvenlik ve teknik testlerinin de tamamlandığı kaydedildi.

Portal sayesinde serbest tüketicilerin en büyük problemlerinden biri olan endeks bilgisine ulaşmada yaşanan sorunlarının sona ereceği belirtilen açıklamada, "Portalda yer alan endeks verileri sayesinde piyasadaki tedarikçilere olan güvenin sağlanmasını ve serbest tüketici olma oranının artmasının sağlanacağı, endeks kontrolü sayesinde de yanlış faturalandırılmanın önüne geçileceği öngörülmektedir." ifadesine yer verildi.

Tüketiciler, 30 Aralık 2016'da devreye alınan portala EPİAŞ'ın internet sitesi üzerinden ulaşılabilecek. E-devlet üzerinden kimlik doğrulaması yaparak sisteme giren serbest tüketiciler, portalda abonelik işlemleri, endeks verileriyle kullandıkları enerjiye ilişkin tedarik ve talep bilgilerine kolaylıkla ulaşabilecek.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/epiastan-serbest-tuketici-portali-uygulamasi-_153747.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!