Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Epson Ar-Ge Çalışmalarının %73,6’sını Çevreye Duyarlı Ürünlere Yatırdı

Baskı ve dijital görüntüleme teknolojileri uzmanı Epson, 2009 mali yılında Epson Grubu tarafından yürütülen tüm kurumsal, çevresel ve sosyal sorumluluk projelerine ilişkin girişimlerin yer aldığı Sürdürülebilirlik Raporu 2010’u yayınladı. Raporda, küresel ısınmaya neden olan zararlı madde emisyonunun, 1990 yılına göre küresel olarak yüzde 51,2

yapi.com.tr
Epson Ar-Ge Çalışmalarının %73,6’sını Çevreye Duyarlı Ürünlere Yatırdı

Epson, 2009 mali yılında (Nisan 2009 – Mart 2010) Epson Grubu tarafından yürütülen kurumsal, çevresel ve sosyal sorumluluk projelerine ilişkin girişimlerin yer aldığı Sürdürülebilirlik Raporu 2010’u yayınladı. 2010 Sürdürülebilirlik Raporu, Epson’ın 2009 yılının Mart ayında duyurduğu SE15 Uzun Dönem Kurumsal Vizyon’un nasıl elde edeceğini anlatan iki bölümden oluşuyor. Birinci bölümün “Tasarla, Üret ve Ulaştır” başlığı altında Epson’ın müşteri değeri oluşturma sürecine müşteri memnuniyeti, kalite güvencesi ile satış ve pazarlama açılarından yaklaşımını anlatıyor.

İkinci bölümde ise 2008’de Brüksel’de duyurulan Çevre Vizyonu 2050’nin gerçekleştirilmesi için çalışan Epson’un 2015 yılının önemli çevre hedeflerini açıklayan SE15 Yarı Dönem Çevre Politikası hakkındaki bilgilerini içeriyor. Bu bölümde ayrıca, Nagoya ve Japonya’da Uluslararası Biyoçeşitlilik Yılı olan 2010 yılının Ekim ayında düzenlenecek olan Tarafların Konferansı (COP 10) öncesinde, Epson’ın biyoçeşitlilikle ilgili girişimleri de anlatıyor.

Epson, madde emisyonundaki yüzde 50’lik azalma hedefini yüzde 1,2 oranında aştı

Raporda, küresel ısınmanın engellenmesine yönelik özel katkı projeleri üstlenen Epson’un zararlı madde emisyonundaki gelişmeler 1990 yılıyla karşılaştırmalı olarak ele alınıyor. Buna göre, zararlı madde emisyonda hedef yüzde 50 olarak belirlenmişken, azalmanın konsolide olarak 51,2 oranında gerçekleştiği ortaya çıkıyor. Kaynak geri dönüştürmeye yönelik de özel faaliyetleri bulunan Epson’un bu çalışmalarının sonucuna da raporda yer veriliyor.

Rapora göre, Epson’un hedeflediği belli ürünlerin yüzde 88,9’unda geri dönüşüm oranı yüzde 75 oranında gerçekleştirilmiş. Aynı ürünlerin yüzde 98,9’u da yüzde 85 oranında geri kazanım hedefini karşıladı.

2009’da Epson'ın çevre korumaya 6,6 milyon dolar yatırım yaptı

Rapora göre 2009 yılı boyunca Epson, çevre korumaya yönelik çalışmalarında yaklaşık 6,6 milyon dolar yatırım yaptı. Masraflar toplamda 5,85 milyar yen (yaklaşık 69,3 milyon dolar); çevresel Ar-Ge için harcanan miktar ise 2,83 milyar yen (yaklaşık 33,5 milyon dolar) tutarındaydı. Ar-Ge masraflarının %73,6’sı ise, ekolojik açıdan çevreye duyarlı ürünlerin geliştirilmesine harcandı. Epson Türkiye Ofis Müdürü Sevil Kanat ise konuyla ilgili şunları söyledi:  “Epson’un çevreye saygı felsefesine bağlı olarak biz de üstümüze düşeni  yaparak kullanılmış kartuşları toplattık. Epson’un küresel çapta çevre için yaptıkları,  2009 yılında atık emisyonlarında yüzde 8 oranında azalmaya yol açtı. Epson olarak 2005’ten bu yana atık azaltmaya yönelik geliştirdiğimiz seçenekler sonunda, PRTR emisyonlarını %53,5,  VOC emisyonlarını da %38 oranında azaltmayı başardık.”

ETİKETLER: yeşil firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/epson-ar-ge-calismalarinin-73-6sini-cevreye-duyarli-urunlere-yatirdi_82563.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!