Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Erdoğan Bayraktar: ''Bakanlığımıza Çok Büyük Görevler Düşüyor''

AK Parti Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar, yeni oluşturulan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevini, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir'den devraldı. Bayındırlık ve İskan Bakanlığındaki makamda gerçekleşen devir teslim töreninde, eski bakan Demir, Bayraktar'a başarılar diledi.

yapi.com.tr / AA
1 Erdoğan Bayraktar: ''Bakanlığımıza Çok Büyük Görevler Düşüyor''

AK Parti Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar, yeni oluşturulan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevini, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir'den devraldı. Bayındırlık ve İskan Bakanlığındaki makamda gerçekleşen devir teslim töreninde, eski bakan Demir, Bayraktar'a başarılar diledi.

Bayraktar'ın toplu konut alanında çok başarılı işler gerçekleştirdiğini kaydeden Demir, kendisinin milletvekilliği ve komisyon başkanlığı sürecinde de Bayraktar ile yakın çalışma yürüttüklerini söyledi.

Demir, yapılan yeni düzenlemeyle Çevre ve Bayındırlık bakanlıklarının, Çevre ve Şehircilik adı altında birleştirilmesinde büyük fayda gördüğünü de ifade ederek, ''Türkiye, mühendislik, planlama, projelendirme, inşaat sektörü, yapım alanlarında hem kırsal hem kentsel anlamda çok önemli bir 4 yıl geçirecektir. Bayraktar tecrübesi, birikimi, sektörden gelmiş olmasının da verdiği güçle birlikte inşallah çok hayırlı, başarılı çalışmalara imza atacaktır'' dedi.

Bayraktar'a görevi devrederken içinin son derece rahat olduğunu dile getiren Demir, her türlü katkıyı sağlamaya da hazır olduğunu sözlerine ekledi.

''Kaçak ve salaş yapıların, gecekonduların şehirlerimizden sökülüp atılması, şehirlerimizin marka şehirler haline getirilmesi noktasında Bakanlığımıza çok büyük görevler düşmektedir''

Erdoğan Bayraktar, Demir'in hem meslektaşı, çalışma arkadaşı hem de çok yakın arkadaşı olduğunu ifade ederek, TOKİ Başkanlığı yaptığı 8,5 yıllık dönemde kendisine önemli destek sağladığını anlattı. Bayraktar, bundan sonraki süreçte de Demir'in tecrübelerinden faydalanacaklarını söyledi ve kendisine teşekkür etti.

Bayraktar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'de yüzde 73'lere varan şehirleşmeyi ve çevre dengesinin bu noktadaki önemini görerek yeni yapıyı oluşturduğunu söyledi.

Bayraktar, bakanlıktaki yeni sürece ilişkin şunları kaydetti:

''İnşallah büyük bir kalkınma hamlesi içinde olan Türkiye'mizin bu doğrultudaki şehirleşmesi ve Türkiye'nin deprem kuşağında olduğu dikkate alınmak suretiyle şehirlerdeki depreme dayanıksız evlerin şehirlerimizden sökülüp atılması, yine büyük şehirlerimiz başta olmak üzere şehirlerimizdeki kaçak yapıların, salaş yapıların, gecekonduların şehirlerimizden sökülüp atılması, şehirlerimizin marka şehirler haline getirilmesi ve yeni marka şehirler oluşturulması noktasında Bakanlığımıza çok büyük görevler düşmektedir.

İnşallah bu dönemde fakir fukaraya, garip gurebaya ev verme noktasında biraz daha gayretli olacağız. 15 sene, 20 sene, 25 sene vadeyle halkımıza evler vereceğiz. Yeni evlenen yoksullara 25 seneye varan taksitlerle yeni evler vereceğiz. Belediyelerle birlikte özellikle büyükşehir belediyelerimiz, il belediyelerimiz, ilçe belediyelerimizle işbirliği halinde şehirlerimizi güzelleştirme noktasında çok ahenkli bir çalışma dönemini başlatacağız. Özel sektörümüzün inşaatçılıktaki gelişmesini, özel sektörümüzün daha kaliteli ve ucuz konut üretmesini temin etmek için özel sektöre kolaylıklar getireceğiz. Zaten dünyada var olan Türkiye inşaatçılığını daha geliştirmek için olanca gayretimizle çalışacağız.''

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/erdogan-bayraktar-bakanligimiza-cok-buyuk-gorevler-dusuyor_88233.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Sn Bakan, Avrupa Birliğinin uygulamasını mecbur kıldığı PASİF yapı sistemine de destek vermesini rica ediyoruz. Bu konuda Dünya Patenti tarafımıza ait yapı sistemi de mevcuttur ve emsallerine göre 1/3 fiyat mertebesindedir. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!