Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Erdoğan İstedi Altınok Gitti

AKP’nin Ankara Keçiören Belediye Başkanı ve adayı Turgut Altınok’un adaylıktan çekilmesine neden olan geceyarısı operasyonunun talimatını internete düşen özel hayatıyla ilgili görüntüler nedeniyle Başbakan Erdoğan tarafından verildiği ortaya çıktı.

Vatan Gazetesi
Erdoğan İstedi Altınok Gitti

AKP’nin Ankara Keçiören Belediye Başkanı ve adayı Turgut Altınok’un adaylıktan çekilmesine neden olan geceyarısı operasyonunun talimatını internete düşen özel hayatıyla ilgili görüntüler nedeniyle Başbakan Erdoğan tarafından verildiği ortaya çıktı.

Parti yöneticilerinin "Ankara Altınok’un kasetiyle çalkalanıyor" sözlerinin ardından Başbakan Erdoğan "Gereğini yapın" talimatı verdi. Altınok’u önceki akşam parti genel merkezine çağıran AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Erdoğan’ın talimatını ifade ederek, Altınok’tan adaylıktan çekilmesini istedi. Bunun üzerine Altınok da ilerleyen saatlerde gerekçesini "Belediye Meclis üye listelerinin belirlenmesinde yaşanan sıkıntı" olarak açıklayarak, adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Altınok’u dün belediye binasına gelişinde vatantaşlar ve belediye çalışanlarından oluşan kalabalık bir topluluk karşıladı. Altınok’u alkışlayan gruptan bazılarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Kravatlı çeteler

Öğleden sonra basın toplantısı düzenleyen Altınok görüntüler nedeniyle çekilmediğini iddia etti: "Belediye meclis üyeliği adaylığındaki anlaşmazlıklar nedeniyle çekildim. Bunu etik ve ahlaki olmayan şekilde değerlendirenleri Allah’a havale ediyorum." Güne göre hareket edenlerden, ikbal için diz çökenlerden olmadığını söyleyen Altınok, "Bütün mücadelem, Ankara’yı saran kravatlı keneler ve çeteleredir" dedi. Altınok’un bağımsız aday olacağı da gündeme geldi. Ancak bağımsız adayların başvuru süresi dün mesai saati bitiminde sona erdi ve Altınok adaylık başvurusunda bulunmadı. Altınok’un yakın çevresiyle yeni parti oluşumu hakkında konuştuğu da iddia edildi.

Gökçek ile anlaşamıyordu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile uzun süredir kavgalı olan Altınok, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olmuş ancak parti yönetiminin tercihini Gökçek’ten yana kullanmıştı. Altınok’un başkanı olduğu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın konutunun da bulunduğu Keçiören, AKP’nin Ankara’daki en önemli kalelerinden biriydi.

Belediye'de Gökçek aleyhine sloganlar

Keçiören Belediye Başkanı Altınok, belediyeye gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Altınok, bundan sonraki siyasi yaşamına nasıl devam edeceğinin sorulması üzerine, "Bir müddet dinleneceğim, ondan sonra bakacağım" diye konuştu. AK Parti yöneticilerinin istifasına nasıl tepki verdiğinin sorulmasına karşılık Altınok, "Yorum yok" dedi.

Altınok'u belediye başkanlığı binasına gelişinde, vatandaşlar ve belediye çalışanlarından oluşan kalabalık bir topluluk karşıladı. Altınok'u alkışlayan gruptan bazılarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Bazı vatandaşlar "Hırsızlara fırsat verme", "Bizim belediyemizde hırsız yok", "Gururlu başkan", "Arkandayız", "Öl de ölelim" şeklinde sloganlar attı. Vatandaşların sevgi gösterisi karşısında Altınok, "Senelerdir burada görev yapıyorum, böylesi bir sevgi gösterisi çok normal" dedi. Altınok, evinden ayrılırken de bazı komşuları Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek aleyhinde sloganlar attı.

Aday Ak

AKP’de Altınok’un adaylıktan çekilmesinden sonra yerine Mustafa Ak aday gösterildi. Ak, yerel seçimler için Ankara İl Başkan Yardımcılığı’ndan istifa ederek, Keçiören’den meclis üyesi adayı olmuştu.

Ağlatan istifa

Altınok’un basın toplantısında çok sayıda belediye çalışanının gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. Altınok’un konuşması sık sık alkış ve sloganlarla kesildi. Atılan sloganların hedeflerinden biri de Gökçek’ti.

Gökçek: Belden aşağı vurulmaz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Altınok’un adaylıktan çekilmesi konusunda, "Bana gelen bilgi Keçiören Belediye Meclis listesini beğenmediği için istifa ettiği yönündedir. Altınok ile aramızda bazı problemler olsa bile, belediye başkanlığı adaylığından çekilmesi aynı partiden olmamız dolayısıyla sıkıntı yaratır" dedi. Gökçek, basında yer alan haberlerin hatırlatılması üzerine, "Böyle bir yöntemi tasvip etmek mümkün değildir. Siyasette belden aşağı yapma iğrençlik ve çirkinliktir" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/erdogan-istedi-altinok-gitti_66701.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!