Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Erdoğan: "Lafla Demiryolları Ülkemizi Örmüyor"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kısa süre önce 5 kişinin öldüğü tren kazasının meydana geldiği Bilecik'teydi. Yüksek hızlı tren hattı inşaatında çalışan işçilerle iftarda buluşan Erdoğan, "Lafla, demiryolları ile ülkemizin dört bir yanını ördük olmuyor, icraatla olacak" dedi.

CNN Türk
Erdoğan: "Lafla Demiryolları Ülkemizi Örmüyor"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman Yüksek Hızlı Tren'le Bilecik'in Osmaneli İlçesindeki Sarmaşık istasyonuna gitti. Erdoğan, Osmaneli yakınlarındaki Yüksek Hızlı Tren hattında bulunan 14 nolu tüneldeki çalışmaları inceledi. Erdoğan daha sonra Yüksek Hızlı Tren hattının yapımını yürüten Cengiz İnşaat İstaş Belen konsorsiyumunun şantiyesini ziyaret etti. Başbakan Erdoğan burada işçilerle iftar yemeği yedi.

Türkiye'de karayolları ve demiryollarında çalışmaların sürdüğünü ifade eden Başbakan Erdoğan, "Buraya gelmişken hızlı tren ile ilgili Eskişehir-Köseköy arasındaki çalışmayı yerinde gördük. Bundan dolayı firma yetkililerini teşekkür ediyorum. Çünkü düşündüğümden çok daha hızlı bir çalışmanın yapıldığını gördüm. 1900 metrelik viyadük ile 850 metresi bitmiş olan 1400 metrelik tünel çalışmasını yerinde gördüm. Bundan dolayı emeği geçen tüm  arkadaşları kutluyorum" dedi.

"Eskişehir-Köseköy arasını 2013 sonunda en geç yetiştirmiş olacağız. Bozüyük-Mekece-Sakarya arası karayolunu ekim ayının sonunda açıyoruz. Gerek karayolunda gerek demir yolunda yoğun bir etkinlikle çalışmalarımız sürüyor.  Mimarından mühendisine kadar tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.  Bu ülke bizim" diyen Erdoğan, "Lafla demiryolları ile dört bir yanını ördük olmuyor. İcraatla olacak. İşte siz bu işin gerçekten kavgasını ve mücadelesini veren  arkadaşlarımızsınız. Bizler şu anda bu işin yönetimini yaparak Türkiye'nin çok geri kaldığı bu konularda bunlara aşalım isityoruz" şeklinde konuştu.

Başbakan ayrıca, "Karayollarımızda kaza riski her geçen gün daha aza iniyor. Biz geldiğimiz de 79 yılda 6 bin kilometre bölünmüş bir yol vardı. Ama şimdi 10 bini hamdolsun yakalamış bulunuyoruz. Hızla devam ediyor. Hedefimiz inşallah 15 bin kilometrelik bir bölünmüş yolun kendimize ait iktidar döneminde yapmayı hedefledik. Ve bunu çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Hava taşımacılığında aynı deniz taşımacılığında aynı, ulaşım ile ilgili aklınıza ne geliyorsa, bütün unsurlarını kullanarak halkımıza en modern ulaşım imkanını sağlayalım istedik istiyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/erdogan-lafla-demiryollari-ulkemizi-ormuyor_72325.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!