Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Erdoğan'dan "Yeni bakanlıklar" Cevabı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bakanların çoğaltılmasının, hiç bir zaman bir ülke için önemli olmadığını belirterek, "Mümkün olduğu kadar, azaltmanın gayreti içinde olmak daha isabetli olur" dedi.

CNN Türk
Erdoğan'dan "Yeni bakanlıklar" Cevabı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bakanların çoğaltılmasının, hiç bir zaman bir ülke için önemli olmadığını belirterek, "Mümkün olduğu kadar, azaltmanın gayreti içinde olmak daha isabetli olur" dedi. TBMM'de, bir gazetecinin, "Bugün bazı sitelerde, son MYK toplantısında, 3 yeni bakanlık kurulacağı, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın bölüneceği, yerel yönetimler bakanlığı kurulacağı konusunda karar alındığına ilişkin haberler yer alıyor. Böyle bir çalışmanız var mı?" sorusu üzerine, "Güzel şeyler duyuyorum, öğreniyorum sizden. Madem sitelerde böyle şeyler geçiyor... Türkiye'yi siteler yönetmiyor herhalde. Ama diyorsanız siteler yönetsin, o zaman oturalım, düşünelim" dedi.

"Bunun doğrusu nedir?" sorusuna ise Erdoğan, "Doğrusu, olmadığına göre... Biz biliyorsunuz, yapmamız gereken bir şey olduğu zaman, kendimiz kararımızı veririz, yaparız. Ama böyle birilerinin siparişi üzerine bir şey yapmayız. Biz bakanlıkları düşürmüş bir partiyiz. Sadece AB ile ilgili bir adım attık. Bakanların çoğaltılması hiç bir zaman bir ülke için önemli değil. Mümkün olduğu kadar, azaltmanın gayreti içinde olmak daha isabetli olur" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/erdogandan-yeni-bakanliklar-cevabi_66165.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!