Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ereğli Demir Çelik, Dünyanın En Büyük Çelik Üreticisi Arcelor ile İşbirliği Yapacak

Ereğli Demir Çelik ile dünyanın en büyük çelik üreticisi olan Arcelor, işbirliği yapılabilecek alanların belirlenmesi amacıyla çalışmalarda bulunmak ü

Dünya Gazetesireğli Demir Çelik ile dünyanın en büyük çelik üreticisi olan Arcelor, işbirliği yapılabilecek alanların belirlenmesi amacıyla çalışmalarda bulunmak üzere bir niyet mektubu imzaladı. İki şirket ayrıca teneke satış ve pazarlaması alanında başlatılan işbirliğinin geliştirilmesini de kararlaştırdı.
Ereğli'den İMKB'ye gönderilen açıklamada, şirket ile Lüksemburg merkezli çelik üreticisi Arcelor arasında, 19 Eylül 2003 tarihinde Gemlik'te iki şirket arasında muhtemelen işbirliği yapılabilecek alanların belirlenmesi amacıyla çalışmalarda bulunulması için bir niyet mektubunun imzalandığı bildirildi.

Açıklamada, bu niyet mektubu ile ayrıca, taraflar arasında teneke satış ve pazarlaması alanında başlatılan işbirliğinin geliştirilmesinin de kararlaştırıldığı kaydedildi. Bu kapsamda, Erdemir'in Sollac Ambalaj Celiği Sanayi ve Ticaret A.Ş.'deki halen yüzde 25 olan hisse oranının artırılması ve Erdemir ile Arcelor Packaging International arasında yüzde 50'şer ortaklıkla Türkiye merkezli bir yatırım holding şirketi kurularak, bu şirket vasıtasıyla gerek komşu ülkelerde gerekse bölge ulkelerinde teneke servis merkezleri kurulması için yatırım yapılması amacıyla başlatılan görüşmelere devam edilmesi kararlaştırıldı.

Açıklamada Arcelor'un 2002 yılında 44 milyon ton ham çelik üretimi ve 26,5 milyar euro ciro ile dünyanın en büyük çelik üreticisi olduğu vurgulandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eregli-demir-celik-dunyanin-en-buyuk-celik-ureticisi-arcelor-ile-isbirligi-yapacak_5889.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!