Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ERENCO Demir Çelik Sektörüne Hizmet Veriyor

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) Mühendislik Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. (ERENCO) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin

Ticaretb>Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) Mühendislik Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. (ERENCO) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Orhan, “Şirketimiz, şu anda yaklaşık 700 milyon dolar değerinde 45 civarında projeyi başarıyla yürütmektedir” dedi.

Orhan, Türkiye’nin en büyük mühendislik şirketi olan ERENCO’nun, ERDEMİR ve İskenderun Demir Çelik Fabrikaları’nda (İSDEMİR) 142’si mühendis olmak üzere toplam 224 personeliyle sanayiye hizmet verdiğini belirtti. Orhan, ERDEMİR’de 2006 yılında 4.5 milyon ton/yıl nihai mamul üretimini sağlayacak ve İSDEMİR’de ise sıvı çelik üretimini 2007 yılında 3.5 milyon ton/yıl, 2009 yılında da 5.25 milyon ton/yıl seviyesine çıkaracak olan yatırım projelerini üstlenmiş olmanın onurunu taşıdıklarını söyledi.

Orhan şunları kaydetti: “Şu anda yürütülen projelere ek olarak ERDEMİR ve İSDEMİR’de 2008 yılına kadar yapılacak olan yatırımların toplam bütçesi 800 milyon dolar, 2009-2015 yılında planlanan yatırımlar ise 4 milyar 800 milyon dolar değerinde olacaktır. Bu projeler, ülke ekonomisi ve sanayisi açısından stratejik öneme sahiptir. Şirketimiz, şuanda yaklaşık 700 milyon dolar değerinde 45 civarında projeyi başarıyla yürütmektedir.

Böylesine büyük projeler ile sanayimize girdi sağlanmasına öncülük etmiş ve ülke ekonomisine katkıda bulunmuş olmak, bizleri onurlandırmaktadır. Türk ağır sanayisinde birçok farklı sektöre ve ülke ekonomisine hizmet sunan şirketimiz, bundan sonra da ülkemizin gelişimine önemli katkılarda bulunan projelerde görev almaktan gurur duyacaktır.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/erenco-demir-celik-sektorune-hizmet-veriyor_16454.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!