Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ericsson’dan ‘Dünyayı Kurtaran Adım’

Ericsson tarafından hayata geçirilen 'Dünyayı Kurtaran Adım' adlı sosyal sorumluluk projesi, iklim değişikliğine dikkat çekerek, 'Ben ne yapabilirim?' sorusuna yanıt arıyor. 'Teknolojiyi akıllı kullan, Dünyayı kurtar' sloganıyla yola çıkan www.dunyayikurtaranadim.com portali, küresel ısınmaya karşı önemli araçlardan biri olarak bilişimi

yapi.com.tr
Ericsson’dan ‘Dünyayı Kurtaran Adım’

Ericsson tarafından hayata geçirilen 'Dünyayı Kurtaran Adım' adlı sosyal sorumluluk projesi, iklim değişikliğine dikkat çekerek, 'Ben ne yapabilirim?' sorusuna yanıt arıyor. 'Teknolojiyi akıllı kullan, Dünyayı kurtar' sloganıyla yola çıkan www.dunyayikurtaranadim.com portali, küresel ısınmaya karşı önemli araçlardan biri olarak bilişimi konumlandırıyor. Projenin ilk tanıtımı da, içeriğine uygun olarak 'karbonsuz basın toplantısı' adıyla dünyanın doğum günü kabul edilen 22 Nisan’da, dijital ortamda gerçekleştirildi.

Dünyayı Kurtaran Adım girişiminin temeli 'akıllanmak' üzerine kurulu... Proje ile bir yandan kitleleri bilinçlendirmek amaçlanırken, bir yandan da bilişim dünyasının avantajlarını kullanarak akıllı şehirlere, akıllı ofislere, akıllı seyahate, akıllı evlere, akıllı enerjiye doğru uzanan yol kurgulanıyor.

Bilişim sektörü gezegendeki toplam karbon salınımının yüzde 2'sini oluşturuyor; fakat teknolojiyi doğru kullanarak kalan yüzde 98’lik bölümü çok aşağılara çekmek mümkün. Örneğin, bir saatlik araba yolculuğu ile seyahat etmek ortalama 25 kg CO2 salınımına neden oluyor. Aynı miktarın bir cep telefonu tarafından üretilmesi için ise bir yıl boyunca kesintisiz görüşmek gerekiyor. dunyayikurtaranadim.com, herkesi daha az seyahat etmeye davet ediyor. İnternet bankacılığını, e-ticareti, e-öğrenmeyi, görüntülü iletişimi, kısaca teknolojiyi kullanarak her bireyin karbon ayak izini küçültebileceğine dikkat çekiyor.

Ericsson, Dünyayı Kurtaran Adım projesini dünyanın doğum günü kabul edilen 22 Nisan’da, internet ortamında 'karbonsuz basın toplantısı' ile duyurdu. dunyayikurtaranadim.com hem çevreye katkıda bulunan örnek 'akıllı' projeleri gün ışığına çıkartıyor, hem de herkesi adım atmaya çağırıyor. İnteraktif sitenin dikkat çeken bölümleri arasında, küresel ısınmaya karşı fikirlerin paylaşılıp oylandığı 'Küre Sen Isınma' ve bireylerin 5 aşamada kişisel değişimlerini planlayarak, 'Dünyayı kurtarmak için ben ne yapabilirim?' sorusuna yanıt aradıkları 'Kişisel Dönüşüm Planlayıcı' başlıkları bulunuyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/ericssondan-dunyayi-kurtaran-adim_68461.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!