Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eroğlu, Tarih ve Saat Verdi

Çevre ve Orman Bakanı Prof. Veysel Eroğlu, inşaatına 1995 yılında başlanmasına rağmen 14 yıldır tamamlanamayan ve 2002'den sonra yapımı hızlandırılan Çine Barajı'nda incelemelerde bulundu. Eroğlu, bugün itibariyle yüzde 90'lık bölümü tamamlanmış olan Çine Barajının 2010 yılının sonunda su tutmaya başlayacağını müjdeledi.

Yeni Asır Gazetesi
Eroğlu, Tarih ve Saat Verdi

Çevre ve Orman Bakanı Prof. Veysel Eroğlu, inşaatına 1995 yılında başlanmasına rağmen 14 yıldır tamamlanamayan ve 2002'den sonra yapımı hızlandırılan Çine Barajı'nda incelemelerde bulundu. Eroğlu, bugün itibariyle yüzde 90'lık bölümü tamamlanmış olan Çine Barajının 2010 yılının sonunda su tutmaya başlayacağını müjdeledi. Çine Barajının 24 bin hektarlık bir alanı sulayacağına değinen Eroğlu, "Çine Barajı, bölgenin verimli topraklarını sulamaya başladığında çiftçimiz ve esnafımız mutlu olacak" dedi.

Barajın sulama dışında bölgedeki ovaları su taşkınlarından da koruyacağının ifade eden Bakan Eroğlu, "Tarım arazilerini taşkınlardan korumak oldukça önemli. Çine barajının işlevlerinden birisi de su taşkınlarının önüne geçmek. Çünkü çiftçimiz yıllardır taşkınlardan büyük zarar görüyor. Bunun önlemesi çok önemli. Çine Barajı'nın sağlayacağı katkılardan birisi de enerji üretimi olacak ve böylece bu baraj üç noktada da hizmet verecek" diye konuştu.

AK Parti Hükümeti'nin iktidara gelmesinden sonra Çine Barajı'yla yakından ilgilenildiğini kaydeden Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu, "İktidara geldiğimizde gördük ki o güne kadar ayrılan ödeneklerle barajın tamamlanması mümkün değil. Duruma hemen el atıp, Çine Barajı'nın ödeme planında değişiklikler yaptık ve ödeneği dört beş kat artırdık. Bu barajı 2010 sonunda bitirip, üç aşamalı olarak kullanacağız" dedi.

Üç aşamalı olacak

Çine Barajı’nın sulama siteminin çiftçilerle yapacaklarını görüşmeler sonucunda belirleneceğini sözlerine ekleyen Eroğlu, “Çiftçimiz hangi tip sulama sistemini arzu ederse, sulama ağını o şekilde oluşturacağız. İnşaatının tamamlanmasına yakın sulama ağı ihalesini yapıp, barajın bitirilmesiyle birikte sulamaya da başlayacağız. Bu barajı 2010 sonunda bitirip, üç aşamalı olarak kullanacağız” dedi. Bakan Eroğlu daha sonra Koçarlı’ya geçerek 7 Haziran’da başkanlık seçimine katılacak adayları ve halkla görüştü.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/eroglu-tarih-ve-saat-verdi_69134.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!