Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eroğlu'dan İtiraf

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Fiyat Farkı Kararnamesi düzenlemesinde geç kaldıklarının farkında olduğunu ifade ederek, kararnamenin Çarşamba günü yapılacak Bakanlar Kurulu’nda ele alınması için çalışacağını söyledi. Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, 2003’de Su Yönetmeliği çıkardıklarını anımsatarak bugüne kadar bin 400 hidroelektrik

Cumhuriyet Gazetesi
Eroğlu'dan İtiraf

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Fiyat Farkı Kararnamesi düzenlemesinde geç kaldıklarının farkında olduğunu ifade ederek, kararnamenin Çarşamba günü yapılacak Bakanlar Kurulu’nda ele alınması için çalışacağını söyledi.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, 2003’de Su Yönetmeliği çıkardıklarını anımsatarak bugüne kadar bin 400 hidroelektrik santrali kurulması için başvuruda bulunulduğunu kaydetti. Eroğlu, hidroelektrik santrallerinin yıllık enerji üretiminin 18 bin 500 megawatt olacağını söyledi.

Eroğlu, “Fiyat Farkı Kararnamesi düzenlemesinde gecikildiğinin farkındayım. Yakında çıkacak. Çarşamba günü yapılacak Bakanlar Kurulu’nda gündeme getireceğim. Yakında çıkmasının faydalı olacağını düşünüyorum” diye konuştu. İntes Başkanı Şükrü Koçoğlu ise bürokrasiden yakınarak, bir yatırım için 40 ve 90 arasında evrak verdiklerine dikkat çekti. Koçoğlu, “Sularımız akıp gidiyor. Ufak tefek bürokrasiye bakmadan akıp giden suların ekonomiye kazandırılması daha önemli” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/erogludan-itiraf_63714.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!