Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eroğlu'ndan Çamlı Barajı Eleştirisi

Bakan Eroğlu'nun Büyükşehir Belediyesi'nin yapmak istediği Çamlı Barajı ile ilgili sözleri, törene damgasını vuran konulardan biri oldu. Çamlı Barajı ile ilgili sürekli eleştirildiğini belirten Eroğlu, konuşması sırasında Başbakan Erdoğan'dan da izin isteyerek bu konuya açıklık getirmek istediğini söyledi.

Yeni Asır Gazetesi
Eroğlu'ndan Çamlı Barajı Eleştirisi

Önceki gün Halkapınar Spor Salonu'nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte DSİ'nin 20 tesisinin açılışını gerçekleştiren Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni sert sözlerle eleştirdi. Bakan Eroğlu'nun Büyükşehir Belediyesi'nin yapmak istediği Çamlı Barajı ile ilgili sözleri, törene damgasını vuran konulardan biri oldu. Çamlı Barajı ile ilgili sürekli eleştirildiğini belirten Eroğlu, konuşması sırasında Başbakan Erdoğan'dan da izin isteyerek bu konuya açıklık getirmek istediğini söyledi.

Çıt yok

Konuşmasında Çamlı Barajı ile ilgili Büyükşehir Belediyesi'nin 1997 yılında ilk olarak DSİ'ye müracaat ettiğini belirten Eroğlu, "Barajı 1997'de yapmak istediler. Bu da kabul edilmiş. Büyükşehir Belediyesi'nin yapması konusunda anlaşma sağlanmış. Aradan 2 yıl geçtik sonra biz bu barajdan vazgeçtik. DSİ yapsın dediler. Geçen sene ise, 'barajı tekrar yapalım' dediler. Biz de 'Yapın ama proje eski. İklim değişiklikleri var. Çevre düzeni planına koyacağız. Yeni planlama yapın' diye, 9 Eylül 2008 tarihinde yazı yazdık. Çıt yok. En ufak birşey yapılmadı. Çamlı Barajı İzmir'in en fazla 15-20 günlük suyunu karşılayacak gölettir. Biz Gördes'ten İzmir'e 59 milyon metreküp su vereceğiz" şeklinde konuştu.

Projeler gecikti

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni Gördes Barajı ile İzmir arasına kurulacak içme suyu boru hattının projelerini de geciktirmekle suçladı. "İzmir'in su meselesini de çözmek bizim işimiz oldu" diyen Eroğlu, "Boynumuzun borcudur. Başbakan talimat verdi. Bu hattın proje çizimlerini, İzmir Büyükşehir Belediyesi yapacaktı. Ama gecikti. Bu konuya da el attık. 34 kilometrelik projeyi biz gerçekleştirdik ve şimdi de temelini atıyoruz" şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eroglundan-camli-baraji-elestirisi_65903.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!