Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Esçim'de Üretim Yeniden Başladı

İş Bankası'nın borçlarına karşılık icraya verdiği ve satışı 15.10.2002 tarihinde yapılan Eskişehir Çimento Fabrikası (Esçim TAŞ) yeni yönetimiyle f

Dünyab>İş Bankası'nın borçlarına karşılık icraya verdiği ve satışı 15.10.2002 tarihinde yapılan Eskişehir Çimento Fabrikası (Esçim TAŞ) yeni yönetimiyle faaliyete geçti.
Uzan Gurubu bünyesindeki Rumeli Holding'e ait Standart Çimento, Esçim'i 77 trilyon 150 milyar lira bedelle satın almıştı.
Eskişehir Çimento Fabrikası Genel Müdürlüğü görevine atanan Haydar Kul, geçtiğimiz günlerde üretime yeniden başladıklarını söyledi. Esçim'i alarak, kârlı bir yatırım yaptıklarını ifade eden Kul, "Aldığımız fabrikanın tüm ödemelerini peşin olarak gerçekleştirdik. Açık arttırma ile aldığımız Esçim'in tüm ödemelerini tamamladık. Sıfırdan bir fabrika kurmuş gibi sistemi yeniden inşa ediyoruz. Kendi kadromuzu ve personelimizi oluşturduk. Öncelikli amacımız üretimi artırmak çünkü fabrika teknik olarak iyi durumda" dedi.

Üretim kapasitesi artırılacak

Eskişehir ve bölgesinin ihtiyaçlarına cevap vermek için yoğun bir çalışma dönemine girdiklerini anlatan Kul, şu bilgileri verdi:

"Eskişehir Çimento, geniş bir alana hizmet veriyor. Bu bölgedeki pazarı elimizden geldiğince değerlendirmeye çalışacağız. Şu anda, iki unsur üzerinde yoğunlaştık. Kapasite artırımına gideceğiz. Kapasiteyi ilk etapta yüzde 25 oranında artırmayı planlıyoruz. Ardından yatırım planlaması yapacağız. Kalite yönetim sistemlerini yoğun bir şekilde uygulayacağız ve ISO çalışmalarını geliştirmeye hız vereceğiz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/escimde-uretim-yeniden-basladi_2587.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!