Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Esen, Çin'e Açılıyor

Esen Plastik; Rusya, Kuzey ve Orta Afrika ile Arap Yarımadası'nda büyük talep gören Esen Therm PPRC Sıhhi Tesisat boru ve ek parçalarını, Çin'deki

Yeni Asırb>Esen Plastik; Rusya, Kuzey ve Orta Afrika ile Arap Yarımadası'nda büyük talep gören Esen Therm PPRC Sıhhi Tesisat boru ve ek parçalarını, Çin'deki temsilciliği aracılığıyla Uzakdoğu'ya satacak.

2003'te 10 milyon dolar ihracat hedefleyen Esen Şirketler Topluluğu, Çin Halk Cumhuriyeti'nde temsilcilik açma kararı aldı. Topluluk kuruluşlarından Esen Plastik A.Ş., Uzakdoğu'nun uyanan devi olarak adlandırılan ve hızla artan ticaret hacmiyle dünya pazarlarındaki etkinliğini artıran Çin'i de kalitesiyle fethedecek.
Esen Plastik; Rusya, Kuzey ve Orta Afrika ülkeleri ile Arap Yarımadası'nda büyük talep gören Esen Therm PPRC Sıhhi Tesisat boru ve ek parçalarını, Çin'deki temsilciliği aracılığıyla Uzakdoğu pazarlarına satacak.

45 milyon $ ciro
Esen Şirketler Topluluğu'nun, kriz ortamı ve seçim atmosferinde geçen 2002'deki ihracat atağıyla, cirosunu bir önceki yıla göre dolar bazında yüzde 35 artırmayı başardığını kaydeden Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, şöyle konuştu:
"2001'de 1 milyon dolar olan ihracatımızı 2002'de 5 milyon dolara yükseltmeyi başardık. 2003'te 10 milyon dolar ihracat ve 45 milyon dolar ciro hedefliyoruz. Avrupa pazarı için yarattığımız
Weissesen (Beyaz Esen) markası Balkanlar'da popüler hale geldi."

10 bin ton üretim
Esen Profil'in ürünü olan Esenpen markalı kapı ve pencere profillerinin satışında da ton bazında yüzde 70'lik bir artış sağladıklarını bildiren Esen, "2003'te 10 bin tonluk üretim gerçekleştireceğiz. 2003'te katılacağımız yurtdışı fuarlarla Tunus, Fas, Cezayir ve Sudan'da etkinliğimizi artıracağız" dedi.
Topluluk şirketlerinden Esen Plastik'in, dış piyasalarda tercih edilen Esen Therm PPRC Sıhhı Tesisat Boru ve ek parçalarının kendilerine yeni ve büyük bir pazarın daha kapılarını açtığını vurgulayan Salih esen, şöyle devam etti:
"Çin'deki temsilciliğimiz sayesinde Uzakdoğu'ya kolaylıkla mal satışı yapacağız. Çin, nüfus yapısı ve ticaret hamlesiyle pekçok şirketin korkulu rüyası haline gelirken; biz, kalitemiz ve fiyat avantajımızla pazardan önemli pay almayı planlıyoruz."

Dayanma ömrü en az 50 yıl
Beyaz ve gri renkte üretilen Esen Therm PPRC Sıhhi Tesisat boru ve ek parçaları dayanıklılığı, uzun ömrü (en az 50 yıl) ve kanserojen madde içermemesi nedeniyle tüm dünyada yapıların sıcak ve soğuk sıhhi tesisat sistemlerinde güvenle kullanılıyor. Daha yüksek ısıya dayanıklı folyolu
tipi, kalorifer tesisatlarında en doğru çözümü sunan PPRC borular, emici özelliği olmadığından kimyasallardan ve nem oranındaki değişimlerden etkilenmiyor, sızdırma yapmıyor, doğrudan doğruya montaj tekniğiyle endüstriyel boru hatlarında, sera sulamasında, arıtma, havuz, yat gemi ve
tekne tesisatlarında uygulanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/esen-cine-aciliyor_3328.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!