Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Esenboğa’nın Koku Sorununa Yeni Çözüm

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Esenboğa Havaalanı çevresindeki koku sorunu ile ilgili olarak, “Göreceksiniz Türkiye’de ilk defa uygulamaya geçecek olan hayvancılığa dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri yapımını gerçekleştireceğiz. Organize Sanayi Bölgesi yapılmasının temel nedenlerinden biri de kokunun tesirini en aza indirmek” dedi.

Cumhuriyet Ankara
Esenboğa’nın Koku Sorununa Yeni Çözüm

STRONG>Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Esenboğa Havaalanı çevresindeki koku sorunu ile ilgili olarak, “Göreceksiniz Türkiye’de ilk defa uygulamaya geçecek olan hayvancılığa dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri yapımını gerçekleştireceğiz. Organize Sanayi Bölgesi yapılmasının temel nedenlerinden biri de kokunun tesirini en aza indirmek” dedi.

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, bir dizi inceleme yapmak ve ilçenin yerel ve genel yöneticilerinden bilgi almak üzere Çubuk ilçesini ziyaret etti. Vali Yüksel, Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden’in de katılımıyla ilçede düzenlediği toplantıda, Esenboğa Havaalanı’na giriş ve çevresindeki koku salınımının azaltılması ve hatta etkilerinin ortadan kaldırılması amacıyla altyapı çalışmalarının yapılması noktasına gelindiğini kaydetti. Altyapı dosyalarının ilgili bakanlık tarafından onaylandığını söyleyen Yüksel, şunları söyledi:

“Koku salınımı ve etkilerini tahminen azaltılmasına yönelik Ankara Valiliğince başlatılan altyapı hizmetlerinin yapılması noktasına geldik. Ben de iki aydan beri işin kaldığı noktadan itibaren takip etmeye başladım. Sanayi Bakanlığı altyapı ile ilgili bütün dosyalarımızı onayladı. 26 Ağustos’ta altyapı ihalesine çıkacağız. Önümüzdeki günlerdi bölgede bulunan 300 tane olan hayvan tesislerinden 100’e yakını nakli çalışmalarına başlamış olacağız. Göreceksiniz Türkiye’de ilk defa uygulamaya geçecek olan hayvancılığa dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri yapımını gerçekleştireceğiz. Organize Sanayi Bölgesi yapılmasının temel nedenlerinden birisi de kokunun tesirini en aza indirmek. Bu ilk uygulama Ankara’da olacaktır. Göreceksiniz Türkiye’ye örnek olan bir proje yaşama geçireceğiz.”

 

ETİKETLER: çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/esenboganin-koku-sorununa-yeni-cozum_81931.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!