Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eski Başkanı Böyle Afişe Etti

Eski Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman döneminde satıldığı iddia edilen gayrimenkuller, hisse senetleri, fabrika ve iş yerleri ile bırakılan borç miktarının yazıldığı 4x5 ebadında 20 metrekarelik pankart, 29 Martta göreve seçilen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ın imzasını taşıyor. Başkan Günaydın, gazetecilere yaptığı açıklamada,

Akşam Gazetesi
Eski Başkanı Böyle Afişe Etti

Eski Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman döneminde satıldığı iddia edilen gayrimenkuller, hisse senetleri, fabrika ve iş yerleri ile bırakılan borç miktarının yazıldığı 4x5 ebadında 20 metrekarelik  pankart, 29 Martta göreve seçilen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ın imzasını taşıyor. Başkan Günaydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, pankartta,  Isparta Belediyesinin eski Başkan Balaman döneminde edindiği borçları ile satılan gayrimenkullerinin isimleri ve bugünkü değerlerinin yer aldığını söyledi.

Pankartı vatandaşın bilgilendirilmesi amacıyla astıklarını belirten Günaydın, ''Hasan Balaman, Isparta'ya 621 milyon TL'ye mal olmuş. Isparta halkının bilgisine sunuyoruz'' dedi.

Balaman döneminin maliyeti

"Hasan Balaman Döneminin Isparta Halkına Maliyeti'' başlığını taşıyan pankartta, 2004-2009 yıllarında belediyenin 125 milyon TL borçlandırıldığı belirtilirken, ''Ayrıca Kaybettiklerimiz'' başlığıyla da satılan gayrimenkuller, hisse senetlerinin isimleri ve bugünkü değerlerine yer verildi.

Listede, belediyeye ait 6 milyon TL değerindeki 54 daire, Isparta Belediyesine ait ponza taşı işleyen 8 milyon TL değerindeki ISBAŞ Fabrikası, 12 milyon TL'lik Göltaş hisse senetleri, 20 milyon TL değerindeki belediyeye ait 214 adet gayrimenkul kaybedilenler arasında gösterildi.

Kaybedilenler bölümünde bugünkü değeri 450 milyon TL olan 600 iş yerinin de bulunduğu belirtildi.

"Pankartı yargıya taşıyacağım"

Eski Belediye Başkanı Hasan Balaman ise yaptığı açıklamada, İstanbul'da bulunduğu için pankartı henüz göremediğini, ancak bilgi sahibi olduğunu belirterek, pankartta yazılanların doğru olmadığını söyledi. Balaman, "Pankartta yazanlar tamamen yalan, yargıya taşıyacağım. Delikanlılarsa kazandırdıklarımızı da yazsınlar" diye konuştu.

Belediyeye ait hiçbir daire ile ISBAŞ'ın da satılmadığını, bunların kiralandığını ifade eden Balaman, Göltaş hisseleri satışında ise 10 milyon TL'lik kar elde ettiklerini savundu.

Balaman, beş 5 yılda Isparta'ya kazandırılanları Isparta halkının iyi bildiğini ifade eden Balaman, şöyle konuştu:

"Göreve geldiğimde Günaydın ile ilgili böyle taşkınlıklar yapmadım. Hoş olmayan davranış içinde bulunuyorlar. Pankart konusunu yargıya taşıyacağım. Delikanlılarsa ISBAŞ'ı zarara uğratanları, mezarlıklarda yapılan yolsuzlukları, fakir ve fukaranın yardımlarına göz dikenleri, bunları da pankart yapıp assınlar. Tek yaptıkları, 2,5 aydır personelle uğraşmak ve dedikodu yapmak. Ellerinde hiçbir belge yok, ama biz bunların takipçisi olacağız."

http://www.yapi.com.tr/haberler/eski-baskani-boyle-afise-etti_69607.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!