Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eski Cephanelik, Piknik Alanı Oluyor

İzmir’in yeşillendirilmesi çalışmalarını bir kampanya halinde sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kültürpark’tan daha büyük bir bölgeyi daha rekr

İzmir Büyükşehir Belediyesi
Eski Cephanelik, Piknik Alanı Oluyor

b>İzmir’in yeşillendirilmesi çalışmalarını bir kampanya halinde sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kültürpark’tan daha büyük bir bölgeyi daha rekreasyon alanı olarak düzenlemek için start verdi. Kırk yıldır kaderine terkedilen Yeşildere’deki ‘Cephanelik’ piknik, spor ve dinlenme yerlerinden oluşan bir rekreasyan alanı haline getirilecek.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina ve Konak Belediye Başkanı Erdal İzgi, çalışmaların yürütüleceği Yeşildere’deki 325 bin metrekarelik alanda gerçekleştirdikleri proje tanıtım toplantısında,“Yapılacak düzenleme ile bölge kötü kaderinden kurtulacak. Eşrefpaşa Yeşildere bölgelerinde yaşayan binlerce İzmirli büyük bir rekreasyon alanına kavuşmuş olacak” dediler.

KÜLTÜRPARK’TAN BÜYÜK OLACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, göreve geldiklerinde başlattıkları “Yeşil Kampanyası”nı sürdürdüklerini belirtti. Piriştina, Orman Bakanlığı, Ege Orman vakfı ve ilçe belediyeler ile birlikte kentin her bölgesinde, semtinde ve okul Bahçelerinde doğal yapıyı ağaçlandırdıklarını, semt ölçekli parklar oluşturduklarını söyledi.
"Kampanyamız devam ediyor" diyen Piriştina sözlerini şöyle tamamladı:
“Şimdi de Konak Belediyesi ile birlikte kentin bu 325 bin metrekarelik giriş mekanını, ana arterde Akçay Caddesi’ne bağlanan ve yoğun trafik güzergahı olan bu alanı yeniden düzenlemeye başladık.
Konak Belediyesi de eskiden deri fabrikalarının bulunduğu alanda bir süredir imar planlarına uygun bir şekilde çalışma yapıyor.
Ruhsat açısından ömrünü tamamlamış yapıları temizliyor. Biz de bir yandan bu boş alanda dokuz Eylül Üniversitesi Jeofizik Bölümü ile birlikte olası bir doğal afete karşı önlemler aldık.....

http://www.yapi.com.tr/haberler/eski-cephanelik-piknik-alani-oluyor_2890.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!