Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eski Vilayet Binası 10 Yıldır Atıl Bekliyor

Nevşehir’de, vilayet konağı olarak yaptırılan daha sonraki yıllarda Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü’ne devredilen ve bir dönem yetiştirme yurdu olarak kullanılan bina, 10 yıldır atıl durumda bekliyor.

Zamanevşehir’de, vilayet konağı olarak yaptırılan daha sonraki yıllarda Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü’ne devredilen ve bir dönem yetiştirme yurdu olarak kullanılan bina, 10 yıldır atıl durumda bekliyor.

Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre, 1960’lı yıllarda vilayet konağı olarak yaptırılan bina, Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü’ne devredildikten sonra yaklaşık 10 yıl yetiştirme yurdu olarak kullanıldı. Nevşehir Belediyesi, sosyal ve kültürel faaliyetlerde kullanmak amacıyla, Dere Mahallesi’ndeki eski binanın kendilerine devredilmesini istedi. Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü ise binanın kullanım hakkını 20 yıllığına Nevşehir Belediyesi’ne vermeyi teklif etti. Belediye de kullanılabilir hale gelebilmesi için 600 bin YTL civarında harcamaya ihtiyaç olduğu belirtilen binayı kiralamayı kabul etmedi. Anlaşma sağlanamadığı için yaklaşık 10 yıldır atıl durumda bekleyen bina, kötü görünüşü nedeniyle, çevre sakinlerini rahatsız ediyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eski-vilayet-binasi-10-yildir-atil-bekliyor_30374.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!