Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eskişehir'in İlk Alışveriş Merkezi Kapılarını Resmen Açtı

Yapı Kredi Koray GYO A.Ş tarafından geliştirilen ve inşaatının tamamlanmasının ardından Bosphorus Gayrimenkul Fonu tarafından satın alınan Eskişehir'in ilk Alışveriş ve Yaşam Merkezi NEO'nun resmi açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı bir törenle gerçekleştirildi.

yapi.com.tr
Eskişehir'in İlk Alışveriş Merkezi Kapılarını Resmen Açtı

Yapı Kredi Koray GYO A.Ş tarafından geliştirilen ve inşaatının tamamlanmasının ardından Bosphorus Gayrimenkul Fonu tarafından satın alınan Eskişehir'in ilk Alışveriş ve Yaşam Merkezi NEO'nun resmi açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı bir törenle gerçekleştirildi. Kapılarını ziyaretçilere Şubat ayında açan NEO'nun resmi açılış törenine, Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Dr. Tacettin Sarıoğlu, Ankara ve İstanbul'dan resmi ve özel sektör temsilcileri, mağaza sahipleri, marka temsilcileri ve Eskişehirliler katıldı.

Yapı Kredi Koray GYO A.Ş Genel Müdürü Yücel Ersöz, "Yapı Kredi Koray'ın bugüne kadar yaptığı en büyük yatırım olan Neo'yu, Eskişehir'e armağan etmekten mutluyuz" diyerek, "Yalnız İstanbul'da değil, Türkiye'nin her yerinde yatırımlarımız devam edecektir. Türkiye'nin önde gelen gayrimenkul yatırım ortaklarından biri olarak, ülkemizin imarı ve kalkınmasına yaptığımız katkıdan onur duyuyoruz. Eskişehir'in ilk alışveriş ve yaşam merkezinin halkımıza hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Hakan Kodal ve Yücel Ersöz

Krea Gayrimenkul İcra Kurulu Baskanı ve Bosphorus Gayrimenkul Fonu Yatırım Komitesi Başkanı Hakan Kodal ise, "Neo'ya yatırımımız, Eskisehir ve Türkiye'ye olan güvenimizin kanıtıdır. Bu yatırım, Yapı Kredi Koray ile işbirligi açısından da benim için büyük bir anlam ifade ediyor. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

NEO
Yıllık 7 milyon ziyaretçinin hedeflendiği NEO projesinde, konusunda uzman kurumlarla işbirliği yapıldı. Merrill Lynch Global Principal Investments Group (ML GPI) ve Türkiye'deki proje geliştirme ortağı Krea Gayrimenkul'ün kurduğu Bosphorus Gayrimenkul Fonu (Bosphorus Real Estate Fund) tarafından satın alınan NEO, Krea Grup iştiraki Reval tarafından yönetiliyor. Yatırımı Yapı Kredi Koray tarafından yapılan NEO'nun mimari tasarımı ise ERA Mimarlık tarafından gerçekleştirildi.

NEO'nun temeli 2005 yılında atılmıştı. Eskişehir'in ilk alışveriş ve yaşam merkezi olan NEO, Tepebaşı Mahallesi'nde yaklaşık 50 bin m²'lik açık alana sahip arsa üzerine inşa edildi. 11 bin 500 m²'lik bir alan üzerine kurulan ve Carrefour-SA tarafından işletilecek olan Eskişehir'in en büyük hipermarketi, 1500 araçlık ücretsiz kapalı otoparkı, kafe ve restoranları, sinema, sergi ve konser alanları ile NEO, şehrin gelişim aksı üzerinde yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eskisehirin-ilk-alisveris-merkezi-kapilarini-resmen-acti_53184.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!