Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eskisinin Yerine Daha Eski Sayaç

Kavaklıdere Güneş Sokak’ta 10 yılı tamamladığı için değiştirilen doğalgaz sayaçları apartman sakinleri tarafından tepkiyle karşılandı.

Hürriyet Gazetesi
Eskisinin Yerine Daha Eski Sayaç

Kavaklıdere Güneş Sokak’ta 10 yılı tamamladığı için değiştirilen doğalgaz sayaçları apartman sakinleri tarafından tepkiyle karşılandı. Herhangi bir şikayet olmadan çalışır durumdaki saatlerin değiştirilmesi konusunda apartman sakinleri şunları söylediler:

"Doğalgaz sayaçlarının değiştirileceği gerekçesiyle gelen görevliler, 10 yıllık süresini tamamladığı için kullanmakta olduğumuz sayaçların yerine yenilerinin takılacağını belirttiler. Bizler de yine on yıl süresince kullanmamız için yeni sayaçların takılacağına ilk başta sevindik. Yeni sayaçların ambalajdan çıkmış, hiç kullanılmamış olacağını düşündük ancak sökülenlerden daha eski çıktı. Sökülen sayaçlarımız bozuk değildi, herhangi bir şikayetimiz yoktu. 10 yılı tamamladığı gerekçesiyle değiştirildi. Eğer bu sayaçlarda süre 10 yılsa yeni takılan sayaçların da bu bukadar süre dayanması gerekir. Ancak takılan doğalgaz sayaçlarının ne kadar süre kullanılacağı kaç yıllık olduğu, bozuk olup olmadığı konusunda hiç bir fikrimiz yok. Bu saatler nezaman değiştirilecek merak ediyoruz. Yeni takılanlarında on yıl gitmesi için kullanılmamış olacağını düşündük ancak bunlarda kullanılmış. Bu saatler ne zaman değiştirilecek merak ediyoruz. Getirilen sayaçların daha eski olmasına şaşırdık. Eski görünümlü yeni sayaçları getiren görevlilere bu konuyu sorduğumuzda telefonla şikayetlerimizi bildirmemiz gerektiğini söylediler ancak hiçbir yetkiliye ulaşamadık."

Revizyondan geçiriliyor

Başkent Doğalgaz yetkilileri ise konuyla ilgili olarak şunları söylediler:

"10 yılı dolduran sayaçlar toplanıp Sanayi Bakanlığı’na gönderiliyor. Bozuk olanlar ayrılıp çalışır durumda olanlar kontrollerden sonra kullanılmak üzere takılıyor. Sayaçlardan çalışır olanların tekrardan alındığı yere takılması söz konusu değil çünkü bütün saatler toplanıp kontrol ediliyor. Hiç kullanılmamış bir sayaç takılmıyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/eskisinin-yerine-daha-eski-sayac_74111.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!