Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Esra Nilgün Mirze ve Külüt A.Ş'ye 'Avrupa Kültür Ödülü'

Eski Alman Dışişleri Bakanı Hans Dietrich Genscher tarafından kurulan Kultur Forum Europa, 2010 yılı ''Avrupa Kültür Ödülü''nü, ''41°29°ISTANBUL'' projesinin yaratıcısı Esra Nilgün Mirze ve Kültür A.Ş'ye verecek.

yapi.com.tr / AAEski Alman Dışişleri Bakanı Hans Dietrich Genscher tarafından kurulan Kultur Forum Europa, 2010 yılı ''Avrupa Kültür Ödülü''nü, ''41°29°ISTANBUL'' projesinin yaratıcısı Esra Nilgün Mirze ve Kültür A.Ş'ye verecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş'den yapılan açıklamada, ödül töreni 13 Ocakta Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapılacağı ve ünlü İtalyan sanatçı Eugenio Bennato'nun da törene katılarak, ''41°29°ISTANBUL'' projesinin desteklenmesi için bir konser vereceği bildirildi.

Açıklamada, Kultur Forum Europa'nın 2010 yılı ''Avrupa Kültür Ödülü''nün kavramsal çerçevesini ''eski ve yeni komşuları tanımak ve genişletilmiş bir Avrupa çerçevesinde birbirini tanımak'' olarak belirlendiği ifade edildi. Açıklamada, ''Avrupa Kültür Ödülü''nün Mirze'ye, ''Kültür yönetişiminde ortaya koyduğu yenilikçi ve çağdaş yaklaşım, sosyal ve kültürel alanlarda ulusal sınırları kıran, tarihsel kültürel engelleri kaldıran, Avrupa Birliği üyesi olan ülkeler arasında farkındalık yaratan ve Kültür Sanat Merkezi ile üstlendiği kültür elçiliği rolü için verildiği'' kaydedildi.
    
Aynı açıklamada, ödülün İstanbul'un kültür politikalarının oluşturulmasında birinci derece sorumluluk üstlenen ve Kültür Sanat Merkezi ile 5 yıllık proje ortaklığı sözleşmesi imzalayan Kültür A.Ş ile paylaşılacağı ve ödülü kurum adına Kültür A.Ş Genel Müdürü Nevzat Bayhan'ın alacağı belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/esra-nilgun-mirze-ve-kulut-a-sye-avrupa-kultur-odulu_85044.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!