Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ev Alan Yabancıyı Gören, Bize Sermaye de Getiriyor

DEİK İcra Kurulu ve Dünya Odalar Federasyonu Başkanı Rona Yırcalı, "Ülkemizdeki siyaset ve seçim yoğunluklu gündeme rağmen 4-6 Temmuz’da yapılacak Kongre’mize 1500 yabancı işadamı katılacak ve biz onlara, Türkiye ekonomisinin son yıllarda kazandığı istikrarı göstereceğiz. En güçlü referansımız, Türkiye’den konut alan yabancılar" dedi.

Hürriyet Gazetesiimg src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\haber\54636.jpg" align="left" hspace=5 vspace=5>Siyaseti gerginleşen, seçim gündemine odaklanmış Türkiye’ye yabancıların ilgisi devam ediyor. 4-6 Temmuz tarihlerinde 140 ülkeden 12 bin Oda’yı temsil eden Dünya Odalar Federasyonu İstanbul’da Kongre yapacak. Kongre için gelen işadamları Türkiye’nin sanayide iddialı bölgelerini gezip yeni iş olanakları araştıracak. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) İcra Kurulu ve Dünya Odalar Federasyonu Başkanı Rona Yırcalı, 5’incisi düzenlenen Kongre’nin TOBB’un ev sahipliğinde gerçekleşeceğini ve 1500’ün üzerinde işadamının geleceğini, bu işadamlarının her birinin kendi ülkelerini ve başkanı oldukları Oda’lar nedeniyle şehirleri temsil ettiklerini söyledi.

Ev alan güveni gösteriyor

Türkiye’de son dönemde yaşanan siyasi gelişmeler ve seçim gündeminin öne çıkması nedeniyle her hangi bir zorluk yaşamadıklarını söyleyen Yırcalı şöyle konuştu: "Ülkemizdeki siyaset ve seçim yoğunluklu gündeme rağmen, Kongre’mize bin 500 yabancı işadamı katılacak ve onlara, demokrasimizi anlatıp, son yıllarda ekonomimizin kazandığı istikrarı göstereceğiz. En güçlü referansımız da Türkiye’den konut alan yabancılar ki yabancılar, 2004’te 1.2, 2005’te 1.8, 2006’da da 2.9 milyar dolarlık gayrimenkul almışlar. Yabancılar Türkiye’de yaşamak için gayrimenkul alıyorsa, bize bizden daha çok güveniyorlar demektir."

İstikrar bozulmayacak

Rona Yırcalı, Türkiye’nin siyasi ve ekonomik istikrarının devam edeceğine inandığını söyledi ve şöyle devam etti: "İster tek başına bir parti, isterse koalisyon hükümeti kurulsun istikrar sürecek. Doğrudan yabancı yatırımlar da bu yıl artarak sürecek. İzmir Limanı’nı gördük. Çok iyi bir fiyatla satıldı. Halk Bankası’nın özelleştirmesi çok iyi sonuçlandı. Bunlar yapılabiliyor ve yerli ve yabancı konsorsiyumlar çok yüksek rakamlarla talepte bulunuyor. Bunların her biri de çok uzun vadeli ve çok yatırım isteyen işler. Hem çok para veriyorlar hem de yatırımı taahhüt ediyorlar. İşte bu da çok önemli bir gösterge. Biz zaten bu yılın çok hararetli olacağını biliyorduk. Biraz daha hararetli oluyor. 22 Tummuz’a kadar da böyle gidecek. İnşallah seçimlerden sonra da ülkenin huzuru bozulmaz. Ekonomi için bu çok önemli."


http://www.yapi.com.tr/haberler/ev-alan-yabanciyi-goren-bize-sermaye-de-getiriyor_54636.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!