Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ev Umudu İçin TOKİ’ye Hücum...

TOKİ’nin Hadımköy ve Tuzla’da 210 YTL taksitle başlattığı konut satış kampanyası büyük ilgi gördü

Vatan Gazetesi/Tülay Şubatlıb>TOKİ’nİn Hadımköy’de 638, Tuzla’da 660 konutluk satış kampanyasını bekleyen yüzlerce dar gelirli dün sabahın erken saatlerinden itibaren TOKİ’nin Halkalı’daki merkezi ve Büyükşehir Belediyesi’nde toplandı. 210 YTL’den başlayan taksit ve 2 bin YTL ön peşinatla ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaş ilk gün hayal kırıklığına uğradı. Başvuru formlarının yalnızca Tuzla ve Hadımköy belediyelerinden alınabileceği açıklanınca vatandaşlar tepki gösterdi. Önceki yıllarda olduğu gibi soluğu belediyenin Saraçhane’deki binasında alanlar da izdihama neden olunca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, konutlar için Belediye’de de bir başvuru masası açılacağını ve bugünden itibaren formların dağıtılacağını söyledi.

Herkes başvurabilecek
Satışların sadece Hadımköy ve Tuzla’dan yapılmasının yanlış olduğunu belirten Topbaş, ”Bundan böyle bütün satışlar, hem bölgelerden hem de Büyükşehir Belediyesinde devam edecek. Yarından itibaren müracaatlar buradan yapılabilecek“ dedi. TOKİ daha önce Hadımköy’le ilgili konut satışından sadece Hadımköylüler’in yararlanacağını açıklamıştı. Ama Topbaş’ın devreye girmesiyle İstanbul’un genelinde oturanlar da başvuru yapabilecek. 25-26 Haziran’da yapılacak olan kurada ev sahibi olmak için başvuranlar şimdi de 7 bin YTL’lik peşinatı toparlamanın derdine düştü. Kimi bileziklerini satmaya hazırlanırken kimi de ”Zaten yoksuluz, peşinat almasınlar“ diyor.

Hatice Çilek (Ev kadını 33)
Kiradan kurtulmak için bilezikleri satarım
Kocam hamallık yapıyor, 2 çocuğum var. Eğer bir evimiz olursa hayatımız kurtulur. 450 YTL kira veriyorum. Bu ay ev sahibi zam yapacak, artık onun insafına kaldık. Çok peşinat istiyorlar ama ben hazırlıklıyım. Düğünümde takılan 4-5 bileziğimi satacağım.

Sevim Özçil (Dul-Ev kadını 68)
Aç kalmaya razıyım yeter ki yuvam olsun
Sabah 6’dan beri form almayı bekliyorum. Kocamı 5 sene önce kanserden kaybettik. Kapıcı odasında ayda 100 YTL kira ödeyerek yaşıyorum. 500 YTL maaş alıyorum. Aç kalmaya razıyım yeter ki ömrümde bir kere yuvam olsun. Ama şimdi peşinatı düşünüyorum.

Fatma Kılıç (Dul-Ev kadını)
Oğluma ev alırsam gözüm açık gitmem
Kocam 33 yaşında felç kaldı, 14 sene yatalak yaşadı, 5 sene önce kaybettik. Bir oğlum var. Kayınvalidemizin 1 göz odalı evine sığındık. Oğlum 700 YTL maaşın 400’ünü kiraya versek ne yiyeceğiz diyor, evlenemiyor. Ölmeden ev sahibi olursam gözüm açık gitmeyecek.

Muhabbet Çakmaklı (Dul-Ev kadını 60)
Peşinatı nasıl bulacağız, yoksuluz
Eğer kurada ev çıkarsa sokakta kalmaktan kurtuluruz ama o da kolay olmayacak. 2 bin YTL peşinat istiyorlar biz yoksuluz bu parayı nereden bulacağız? Garibanı düşünüyorlarsa bunu almamaları lazım...

http://www.yapi.com.tr/haberler/ev-umudu-icin-tokiye-hucum-_53895.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!