Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Evden Emlak Pazarlama Devri

Alman gayrimenkul pazarlama şirketi Ackon, evden çalışmak isteyenlere 1000 dolar karşılığı franchising veriyor. Ofis açmak isteyenlerin ise 5 bin dolar franchising bedeli ödemesi gerekiyor.

Sabah EMLAKlman gayrimenkul pazarlama şirketi Ackon, evden çalışmak isteyenlere 1000 dolar karşılığı franchising veriyor. Ofis açmak isteyenlerin ise 5 bin dolar franchising bedeli ödemesi gerekiyor.

Türkiye, yıllık ortalama 1 milyon konut satışı, 3 milyon da kiralama hacmiyle yabancı emlak pazarlama şirketlerinin ilgisini çekmeye devam ediyor. ABD'li Remax, Century 21 ve Reality World'den sonra şimdi de ilk kez Avrupalı bir grup Türkiye pazarında. Almanya kökenli Ackon aslında ilk olarak 1998 yılında Kanada'da merkez emlak ofisi olarak faaliyete geçti. Firma sahibi 40 yıllık sektör deneyimli ve Kanada vatandaşı. Kanada'da başarıyı tek ofis ile yakaladıktan sonra 2004 yılında Almanya'ya giderek Avrupa merkezli hem emlak hem de franchising konusunda hizmet veren ofisini kurdu. Bugüne kadar ofis sayılarını 60'a, çalışan sayılarını ise 700'e çıkardı.

Ackon, 2006 yılında Almanya dışında diğer Avrupa ülkelerinde de yapılanmayı hedeflediği için pazar araştırması yaptı ve öncelikle Türkiye'deki gayrimenkul hareketliliğinden etkilendi. Bu konuda kendisine Türkiye'den partner arayan şirket sonunda Hüseyin Atlaş ile anlaştı. Atlaş, daha önce diğer yabancı gayrimenkul pazarlama şirketlerinde görev almıştı. Görüşmeler sonucunda Hüseyin Altaş, Ackon ile Türkiye için master franchising sözleşmesini imzaladı.

5 yılda 1000 ofis
Ackon Türkiye'nin master franchising'ini alan Hüseyin Altaş ile konuştuk. Altaş, piyasadaki diğer yabancı şirketler franchising bedeli olarak en az 20 bin dolar talep ederken, bedeli düşük tutmalarının nedenini, "Biz sürümden kazanmak istiyoruz" diye açıkladı. Altaş'ın hedefi ilk 5 yıl içinde 1000 ofis açmak. Ackon bünyesinde Türkiye'de ilk kez "One Man Shops" emlakçılık sistemini de Türkiye'de de başlatacaklarını anlatan Altaş, şunları söyledi:

"Şu anda evlerinde kendi olanaklarıyla emlak sektöründe faaliyet gösterenler bu olanaktan yararlanabilecek. Bununla birlikte sektör içinde bulunan ve bunu bir marka ile gerçekleştirmek isteyen tüm emlakçılar ya da sektöre ilgi duyan ama daha önce bu işi hiç yapmamış kişi veya kuruluşlar Ackon'un hedef kitlesi olacak. Bildiğiniz gibi Türkiye açısından yabancı yatırımcıların önemi büyük. Türkiye'den gayrimenkul alan yabancıların başında da Almanlar geliyor. Biz de bu nedenle Berlin'de bir irtibat ofisi açtık."

http://www.yapi.com.tr/haberler/evden-emlak-pazarlama-devri_49476.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!