Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

EVFED 3 Projesi ile Sektörün Rekabet Gücünü Artıracak

1. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştiren EVFED'de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Ömer Ertuğrul Erdoğan, EVFED'in ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlaması ve sektörün dünya koşullarında rekabet gücünün artırılması için 3 büyük projeyi hayata geçireceklerini söyledi

yapi.com.tr
EVFED 3 Projesi ile Sektörün Rekabet Gücünü Artıracak

Ev ve mutfak eşyası sektörünün çatı dernekleri olan Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER), Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER), Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TUSİD), Mobilya Sanayi İş Adamları (MOBSAD) ile İstoç İş Adamları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (İSTOÇDER) bir araya gelmesiyle kurulan Ev ve Mutfak Eşyaları Federasyonu'nun (EVFED) ilk Olağan Genel Kurulu ve basın lansmanı, sektör profesyonellerinin katılımıyla yapıldı.

Lansmanda, EVFED’in hayata geçireceği 3 projesi ve sektör rakamları da açıklandı. 50 delegenin oylarıyla yönetim kurulunun seçildiği ilk Olağan Genel Kurul sonrasında, ZÜCDER Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertuğrul Erdoğan, EVFED Yönetim Kurulu Başkanlığı'na getirildi.

Genel Kurul sonrası, her dernekten temsilcinin bulunduğu 11 kişilik Yönetim Kurulu'yla birlikte gerçekleşen basın lansmanında Erdoğan, EVFED'in hedefleri ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Erdoğan, ev ve mutfak eşyası sektörünün yurt içi ve yurt dışı pazarlardaki ticaret hacminin arttırılması adına, Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesinde daha fazla pay sahibi olabilmesi amacıyla kurulan EVFED'in sektörü geleceğe taşıyan güç birliği olacağını söyledi.

"İstihdama katkımız yaklaşık 1 milyon kişi"

Bin 500'e yakın üyesiyle Türkiye'nin büyük federasyonlarından bir olarak gösterilen EVFED'in gündem maddeleri arasında, üreticileri de ilgilendiren KKDF, KDV oranının yüksekliği, üretimdeki enerji, işçilik üzerindeki maliyetler, teşvikler, ucuz kredi kaynaklarına ulaşım, ithalattaki düzenlemelerin de yer alacağını anlatan Erdoğan, hayata geçirecekleri 3 proje ile sektörün dünya koşullarındaki rekabet gücünü arttırmak istediklerini vurguladı.

Erdoğan, temsil ettikleri sektörlerin Türkiye ekonomisindeki gücüne de değinerek, sektör büyüklükleri ve istihdam rakamları hakkında bilgi verdi. "Sektörü geleceğe taşıyan güç birliği" sloganıyla yola çıktıklarını belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ev ve mutfak eşyaları sektörü, Türkiye'nin yaklaşık 800 milyar dolar olduğu hesaplanan gayri safi milli hasılası içinde yüzde 5-6 gibi çok önemli bir paya sahip. Bununla birlikte sektörlerimizin toplam 15 milyar dolara yakın ihracatı olup, genel ihracatımız içinde neredeyse yüzde 9 paya sahip olması, federasyonumuzun önemini bir kat daha artırıyor. Plastik ve endüstriyel mutfak sektörlerimiz Avrupa'da 2'nci, züccaciye ve mobilya sektörlerimiz ise 5'inci ve 6'ncı sırada bulunmaktadır. Federasyonumuzun istihdama katkısı ise yaklaşık 1 milyon kişi dolayındadır".

EVFED'in ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlaması ve sektörün dünya koşullarında rekabet gücünün artırılması için 3 büyük projeyi hayata geçireceklerine dikkati çeken Erdoğan, bu projeleri, İstanbul Ticaret ve İhracat Merkezi Projesi (İSTİM), Made in Turkey / Brand of Turkey / Buy from Turkey Fuar Projesi ve Ulusal B2B Projesi olarak açıkladı.

Genel Kurul'da seçilen Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Ömer Ertuğrul Erdoğan-Yönetim Kurulu Başkanı (ZÜCDER),
Tahsin Öztiryaki (ZÜCDER),
İsmail Erdoğan (ZÜCDER),
Adnan Bostan (MOBSAD),
Cüneyt Yanıkçıoğlu (MOBSAD),
Ergun Bilge (TUSİD),
Ahmet Gürkaynak (TUSİD),
Murat İçin (PAGDER),
Oğuz Han Gürlek (PAGDER),
Ahmet Koç (İSTOÇDER),
Hikmet Bilen (İSTOÇDER)

http://www.yapi.com.tr/haberler/evfed-3-projesi-ile-sektorun-rekabet-gucunu-artiracak_135430.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!