Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Evi Olmayana Müjde

Gecekonduların yerine toplu konut yapmayı amaçlayan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), alt gelir grubu aileler için İkitelli, orta gelirliler için de Halkalı'da inşa edeceği bin 118 konutun satışına başlıyor.

Sabah
Evi Olmayana Müjde

ecekonduların yerine toplu konut yapmayı amaçlayan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), alt gelir grubu aileler için İkitelli, orta gelirliler için de Halkalı'da inşa edeceği bin 118 konutun satışına başlıyor.

İstanbullu'nun gözü aydın... Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) kentteki gecekonduların yerine sağlam ve kullanışlı toplu konutlar yapma projesine bir halka daha ekliyor. TOKİ'nin İkitelli ve Halkalı'da alt ve orta gelir grubu ailelere yönelik inşa edeceği bin 118 konutun satış kampanyası başlıyor. Başvurular 04 - 29 Temmuz tarihlerinde Saraçhane'deki belediye binasında yapılacak. Konutların 678'i alt gelir grubuna, 440'ı da orta gelir grubuna hitap edecek. Alt gelir grubu için İkitelli'de inşa edilecek konutlardan 75,17 metrekare büyüklüğündekiler 37 bin 458 YTL'den, 84,67 metrekare büyüklüğündekiler ise 42 bin 192 YTL'den satılacak. Başvuru yapacak kişiler önce, Halk Bankası şubelerine bin YTL başvuru bedeli ödeyecek. Konutlar, 2 bin 400 ve 3 bin YTL peşinat bedeli ve 180 ay taksitle satılacak.

120 AYA KADAR TAKSİT
Orta gelir grubu için Halkalı'da inşa edilecek konutlar ise 90.48 metrekare büyüklüğünde olacak ve 57 bin 300 YTL'den satılacak. Bu konutların peşinatları, toplam fiyatın yüzde 10'u ile yüzde 25'i arasında değişecek. Halk Bankası şubelerine 2 bin YTL başvuru bedeli ödenecek konutlarda, 96 aydan 120 aya kadar taksit seçeneği de sunulacak. Her iki tip konutun taksitleri, ocak ve temmuz aylarında olmak üzere altı ayda bir, memur maaş zammı oranında artırılacak. KDV, banka komisyonu, damga vergisi gibi bedelleri başvuru sahibi tarafından ödenecek olan konutlara müracaat edebilmek için T.C. vatandaşı olmak, İstanbul il sınırlarında en az 5 yıldır ikamet etmek, daha önce TOKİ'den konut ya da kredi almamak, kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının konut sahibi olmaması şartları aranacak. Başvurular, nüfus cüzdanı fotokopisi, 5 yıldır İstanbul'da oturduğuna ait ikametgah ilmühaberi, başvuru dekontunun aslı ve fotokopisi ile birlikte yapılacak. Başvuru sahibinin, müracaatını bizzat kendisinin yapması gerekecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/evi-olmayana-mujde_29398.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!