Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Evinizin Enerji Kimlik Belgesini Hala Almadınız Mı?

“Enerji Kimlik Belgesi”, binalarda enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasına, enerji israfının önlenmesine ve çevrenin korunmasını sağlamak için, asgari olarak binanın enerji ihtiyacı ve enerji tüketim sınıflandırması, yalıtım özellikleri ve ısıtma ve/veya soğutma sistemlerinin verimi ile ilgili bilgileri içeren belgedir.

yapi.com.tr
Evinizin Enerji Kimlik Belgesini Hala Almadınız Mı?

Binalarda Enerji Performans Yönetmeliği’ne (BEP) göre Enerji Kimlik Belgesi uygulaması 1 Ocak 2011’de itibaren yürürlüğe girmiş olup, yeni binalar için alınması zorunlu kılınmıştır. Mevcut yalıtımlı ve yalıtımsız tüm binalar için ise 2020 yılına kadar Enerji Kimlik Belgesi alınması zorunludur. Konutunuzda yapılacak tüm yalıtım uygulamalarında uygun kalınlıktaki yalıtım ürünlerinin kullanımı yapının enerji tüketim ve sera gazı salım sınıflarında iyileştirici rol oynamasını sağlıyor ve bu bilgiler Enerji Kimlik Belgesi üzerinde belirtilerek binanın emlak değerinin artmasına da katkı sağlıyor. 2020 yılından itibaren EKB belgesi olmayan konutların ne satışı ne de kiralanması mümkün olmayacaktır.

American Siding Isı Yalıtım Sistemi ile Binanız A Sınıfı Olsun!
American Siding Isı Yalıtım Sistemi, alternatif dış cephe uygulamalarına göre sahip olduğu yük avantajı sayesinde hem güvenli, hem de estetik yalıtım olanağı sunuyor. American Siding Isı Yalıtım Sistemi uygulanan binalar, sistem içeriğinde kullanılan Bonus taş yünü sayesinde en yüksek sınıf enerji kimlik belgesine sahip oluyor. Yangına karşı dayanıklı, su itici özelliği olan ısı ve ses yalıtım malzemesi olan Bonus Taş Yünü ile American Siding sistemi uygulanmış binalarda yüzde 55’e varan enerji tasarrufu sağlanırken, binanız hava şartlarına karşı dirençli kılınıyor.

Yüzde 97 oranında doğal elyaf içeren çevre dostu Bonus taş yünü, enerji tasarrufu sağlamasının yanısıra ses ve gürültü gibi olumsuz etkileri engellediği için, evinizde huzurlu bir ortam sağlıyor.  A1 sınıfı yangın dayanımına sahip Bonus Taş Yünü, ses ve yangın yalıtımı avantajı ile binalarda güvenli yalıtım çözümleri sunuyor.

Nefes Alan Binalar, Konforlu Yaşam Alanları
American Siding Isı Yalıtım Sistemi uygulamasında, sistem alt yapısında nem bariyeri de kullanılarak dış mekândan cephe yüzeyine olası su ve nem geçişine engel olunurken, binanın hava alması sağlanıyor. Bu sayede American Siding Isı Yalıtım Sistemi nem, rutubet, küf gibi olumsuzluklardan uzak, konforlu ve hijyenik yaşam alanları sunuyor.

Gelişen pazar beklentileri ve standartları doğrultusunda kaliteli ürünler geliştiren Eryap Grup, faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde ürün - hizmet - yaşam döngüsü sorumluluğu kapsamında doğaya dost, çevresel risk faktörlerini gözeten, enerji kaynaklarının doğru kullanımını öngören stratejik modelini ileri taşımak için kararlılıkla çalışmaktadır. İstihdamı artırmak ve sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek ve yeni yatırımlar yaparak, kaliteli mal ve hizmet üretme misyonu ile sektördeki liderliğini devam ettirmektedir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/evinizin-enerji-kimlik-belgesini-hala-almadiniz-mi_162807.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!