Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Eyüp Sultan Camisi ve Çevresine Yepyeni Çehre

Eyüp Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü tarafından yapılan tespitler kapsamında Eyüp Sultan Camisi ve yakın çevresindeki Fahri Korutürk Caddesi, Eyüp Sultan Bulvarı, Hazreti Halit Bulvarı, Kalenderhane Caddesi ve Piyerloti'ye çıkış yolu üzerindeki yapıların cepheleri restore edilecek.

Sabah Gazetesi
Eyüp Sultan Camisi ve Çevresine Yepyeni Çehre

Kentin önemli tarihi ve turistik merkezlerinden Eyüp Sultan Camisi ve çevresindeki caddeler, tarihi dokuya uygun olarak düzenlenecek.

Eyüp Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü tarafından yapılan tespitler kapsamında Eyüp Sultan Camisi ve yakın çevresindeki Fahri Korutürk Caddesi, Eyüp Sultan Bulvarı, Hazreti Halit Bulvarı, Kalenderhane Caddesi ve Piyerloti'ye çıkış yolu üzerindeki yapıların cepheleri restore edilecek. Buna göre mevcut cadde ve sokakların yanısıra Halit Paşa Caddesi, Eyüp İskele Caddesi, Dipçik Sokak, Balıkçı Bakkal Sokak, Bülbüldere Caddesi, Kırkmerdiven Caddesi ve Gümüş Sokak'ta kötü görünüm oluşturan 234 adet binanın cephesi yeniden ele alınıp düzenlenecek.

Renk kodlarıyla armoni

Çalışma kapsamında cephelerde bulunan ilan-reklam ve tanıtım tabelaları, klimalar, tenteler, yağmur boruları, çanak antenler belli bir standarda sokulacak. Alternatif projelerle, bina cephelerinde özensiz kapatılan balkon ve pencerelere düzen getirilecek, binalara renk kodları verilerek cadde boyunca bir armoni oluşturulacak. Proje kapsamında zemin düzenleme çalışmaları da yapılacak ve proje alanında bulunan cadde ve meydanların kotları ile altyapı bilgileri çıkartıldıktan sonra yeniden düzenlenecek. Zeminde ve bina cephelerinde yeralan her türlü kent mobilyası detaylarıyla birlikte yeniden tasarlanacak.

ETİKETLER: restorasyon koruma
http://www.yapi.com.tr/haberler/eyup-sultan-camisi-ve-cevresine-yepyeni-cehre_82023.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!