Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Eyüpsultan Pirinççi’de 50 Yıllık Tapu Sorunu Çözüldü

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Pirinççi Mahallesi’nde 50 yıllık tapu ve imar sorunun çözüldüğünü açıkladı. 50 hektarlık alan için 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı oluşturuldu.

yapi.com.tr
Eyüpsultan Pirinççi’de 50 Yıllık Tapu Sorunu Çözüldü

İnsan odaklı yatırımlarla birçok ödülün sahibi olan Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Pirinççi Mahallesi'nde tapu ve imar sorununun çözüldüğünü açıkladı.

1/1000 Ölçekli İmar Planı
Eyüpsultan Postası'nda yer alan habere göre, Belediye Planlama Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalar tamamlandı. 50 hektarlık bir alan üzerinde yapılan çalışmalarda 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı oluşturuldu.

Mülkiyet haritası hazırlandı
29 adet kurum ve kuruluştan görüş toplandığı planlama sürecinde tüm mülkiyet haritası, fotoğraf çalışmaları ile arazi tespiti, vatandaşlar ile irtibat kurularak taleplerin değerlendirilmesi aşamaları ve plan için taslak çalışmaları yapıldı.

Planlı alanlar oluşturuldu
Plan kapsamında Ortaokul alanı, İlkokul Alanı, Anaokulu alanı, Camii, Sağlık Tesisi, Halk Eğitim Alanı, Kültürel Tesis, Park ve Yeşil Alan, İdari Hizmet Alanı, Yol ve Altyapı Hizmetleri, Konut ve Ticarethane yapılabilecek alanlar oluşturuldu.

Söz konusu 50 hektarlık alanın mülkiyet haritası ve mülkiyet bilgi dökümleri hazırlanırken, ayrıntılı jeolojik etüt yaptırıldı. Pirinççi Mahallesi için kanunlar ve yönetmeliklerle diğer kurum ve kuruluşların görüşleri değerlendirildi ve ileriye dönük, kapsamlı, modern bir planlama yapıldı.

Projenin hayata geçirilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kararı bekleniyor. Pirinççi Mahallesi'nde bugüne kadar 25 milyon TL'lik yatırım hayata geçirildi.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/eyupsultan-pirinccide-50-yillik-tapu-sorunu-cozuldu_168687.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!