Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Konut Kredi Faizleri Arttı
BÖLÜM SPONSORU

Eyüpsultan Pirinççi’de Tapu Sorunu Çözülecek

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Pirinççi’de tapu sorunu yaşandığını ve tapularının iptal edildiğini söyledi.

yapi.com.tr
Eyüpsultan Pirinççi’de Tapu Sorunu Çözülecek

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Pirinççi’deki tapu sorunu yaşandığını ve tapularının iptal edildiğini bu konuda yardım isteyen vatandaşlara yönelik önemli açıklamalar yaptılar.

Başkan Aydın Pirinçci’de asıl olarak büyük ölçüde iki tane sorun olduğunu dile getirdi. Bu sorunlardan bir tanesinin vatandaşların tapulu arazilerinde plan olmadığı, diğerinin de orman vasfı sayıldığı için vatandaşların tapularının iptal edildiği konuları olduğunu ifade etti.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre Başkan Aydın her iki sorunun çözülmesi için gerekli tüm çalışmaların yapıldığını açıkladı ve şunları söyledi; "Biz Eyüpsultan Belediyesi olarak yıllardan sonra ilk defa planımızı yaptık. Planda şimdi bazı iyileştirmeler yapıyoruz. İnşallah yetişirse Temmuz ayında büyükşehir meclisimizde plan onaylanacak. O konuyla ilgili görüşmelerimizi yapıyoruz. Bu planımız onaylandığı takdirde Pirinçci’nin özellikle Asfaltboyu Mahallemizdeki binlerce kişiyi ilgilendiren alanda, halkımızın tabiriyle imar çıkmış olacak. Dolayısıyla bu önemli bir sorunu halletmiş olacak. Orman vasfı sayıldığı için tapuları iptal edilen vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin önlenmesine ilişkin olarak Orman ve Su İşleri Bakanlığımızla yaptığımız çalışmalarda Orman Kanunu’nun 30. maddesi uyarınca arazide yeniden zemin tespit çalışmaları yapıldı. Şimdi raporlar hazırlanıyor. Bu raporlar neticesinde bu arazinin orman vasfını kaybetmiş olduğu ortaya çıktığı takdirde 2B arazisi olarak kabul edilecek ve vatandaşlarımız tapularını alma imkanına sahip olacak. Ondan sonra da biz inşallah onlara imarlarını çıkartacağız. Şu an bu süreçle ilgili olumsuz bir durum yok. Bu sene vatandaşlarımızın 2B olarak tapularını almalarını sağlamayı hedefliyoruz. Dolayısıyla bu iki sorunun çözüleceğine inanıyorum. Bu iki sorunun çözülmesiyle Pirinçci’de yaşayan vatandaşlarımızın hemen hemen yüzde 95’inin tapu ve imar sorununu çözmüş olacağız" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eyupsultan-pirinccide-tapu-sorunu-cozulecek_166580.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!