Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"F1'i TÜRSAB'a Vermiyoruz Yeni Strateji Belirlenecek"

Formula 1 (F1) yarışlarının yapıldığı İstanbul Park pistinin işletmesinin devir süreci yeni baştan belirlenecek. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nin (TÜRSAB) haziran ayında işletme devri için tek başına teklif verdiği, ama sonucu o günden bu yana açıklanmayan ihale iptal edildi.

Sabah Gazetesi
"F1'i TÜRSAB'a Vermiyoruz Yeni Strateji Belirlenecek"

b>Formula 1 (F1) yarışlarının yapıldığı İstanbul Park pistinin işletmesinin devir süreci yeni baştan belirlenecek. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nin (TÜRSAB) haziran ayında işletme devri için tek başına teklif verdiği, ama sonucu o günden bu yana açıklanmayan ihale iptal edildi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, "TÜRSAB'la olan sürecimiz bitti" dedi. Pistin diğer büyük ortağı olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile ocak ayında bir toplantı yapacaklarını söyleyen Yalçıntaş, "Diğer ortaklarla (İstanbul İl Özel İdaresi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi) da görüşeceğiz. Bu toplantıda yeni bir strateji belirlenecek" diye konuştu. Ortakların tek ses olması gerektiğine dikkat çeken Yalçıntaş, en baştan beri pisti yapmanın kendi görevleri olduğunu ama işletmenin İTO'nun işi olmadığını söyledi.

İTO'nun işletmeyi yapamayacağını belirten Yalçıntaş, "İşletmenin İTO'dan tamamen bağımsız bir şekilde yapılması lazım. Ticari kaygılar güdülerek pistin işletilmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi. Pistle ilgili bazı planları bulunduğunu ama toplantıdan önce açıklamak istemediklerini söyleyen Yalçıntaş, yerli ve yabancı şirketlerin arzu ettikleri kazancı sağlamayacakları için piste ilgi göstermediğini kaydetti.

Yarış ilgi azaldı
Bu yıl İstanbul'da ikinci defa yapılan yarışların 2005'e göre karşılaştırmasını da yapan Yalçıntaş, "Toplam seyirci sayısında ufak bir düşüş yaşandı. Bunu ilk yıl yaşanan trafik karmaşasına bağlıyorum" dedi. A ve A+ grubu izleyici bakımından 2006'nın 2005'e göre daha fazla insanı piste çektiğini belirten Yalçıntaş, "2007 yılında ise ilginin artacağını düşünüyorum. Bu yıl hiç trafik karmaşası yaşamadık. Yetkililer sorun yaşanmaması için insanüstü gayret gösterdiler. İnsanlar trafik sorununun aşıldığını gördükleri için geleceklerdir" diye konuştu. Pistin faaliyetlerinden elde edilen gelirleri açıklamak istemeyen Yalçıntaş, "Gelirimiz fena değil" demekle yetindi.

'Otel projesi için kapımızı çalıyorlar'
İTO'nun Eminönü'ndeki merkez binasının yanında üzerinde otopark ve hanlar bulunan adaya yapılacak proje üzerinde çalışmaların devam ettiğini ifade eden Yalçıntaş, "İstanbul'un en güzel yeri. Uluslararası zincirler de dahil kapımızı çalanlar oluyor. Oraya otel, rezidans, kongre merkezi, sanat merkezi gibi konseptler düşünülüyor. Hepsinin olacağı kesin değil" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/f1i-tursaba-vermiyoruz-yeni-strateji-belirlenecek_50559.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!