Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Fabrikalarımız Kapanmasın

İşadamı Ömer Sütçüoğlu, Sinop’un Boyabat ilçesi’nde bulunan ve Türkiye’deki ihtiyacın üçte birini karşılayan, tuğla ve kiremit fabrikalarının zor günler geçirdiğini söyledi.

Hürriyet Ankara
Fabrikalarımız Kapanmasın

STRONG>İşadamı Ömer Sütçüoğlu, Sinop’un Boyabat ilçesi’nde bulunan ve Türkiye’deki ihtiyacın üçte birini karşılayan, tuğla ve kiremit fabrikalarının zor günler geçirdiğini söyledi.

Boyabat’ta fabrika sayısının 36’dan 23’e düştüğünü belirten işadamı Sütçüoğlu, şöyle dedi: “Kalan 23 tuğla ve kriremit fabrikasının çoğu da borç içinde. Bir de aramızda yıkıcı rekabet var. Bu nedenle çoğu işletme giderlerini karşılamayacak duruma geldi. Serbest piyasa ekonomisi gerekçesiyle hiçbir kuruluş sorunlarımıza yardımcı olmuyor. Böyle giderse toprak sanayisini iyi günler beklemiyor. Boyabat’ın belkemiği tuğla fabrikaları kapanırsa ilçeye çok yazık olur.”

Kalanlarla gururluyuz

Çok büyük ekonomik ve ahlaki çöküntü ile karşı karşı kalabileceklerini vurgulayan işadamı Ömer Sütçüoğlu, bu fabrikaların kolay kurulmadığını kaydetti. Soruna çare bulunması gerektiğini vurgulayan Ömer Sütçüoğlu, “Reel sanayi sahipsiz kaldı. Artık kimse üretime yönelik girişimlere yatırım yapmak istemiyor. Herkes kolay para kazanma derdinde. Parasını, banka faizine, borsaya ya da inşaat işine yatırıyor. Bizler gibi fabrikada toz toprak içinde, işçinin sorunları ile uğraşmıyor. Bu işletmeler bütün imkansızlıklara rağmen Türkiye’nin tuğla ihtiyacının üçte birini karşılıyor. Bununla gurur duyuyoruz ama toprak sanayinin ayakta kalabilmesi için, enerji, sigorta pirmleri ve nakliye giderleri düşürülmeli. Uzun vadeli düşük banka kredilerinin sağlanmalı” diye konuştu.

 

ETİKETLER: ekonomi
http://www.yapi.com.tr/haberler/fabrikalarimiz-kapanmasin_79181.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!