Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Fabrikaların Tercihi Daikin

Gaziantep’deki Sanat Halı ve Kilis’teki Bayteks fabrikalarının soğutma çözümünde yer alan Daikin, kalitesini bir kez daha perçinledi.

yapi.com.tr
Fabrikaların Tercihi Daikin

İklimlendirme sektörünün inovatif markası Daikin, üstün teknolojili ve yüksek verim sağlayan ürünleriyle fark yaratmaya devam ediyor. Sunduğu kaliteli ve yüksek performansa sahip ürünleriyle bugüne kadar otel, plaza ve büyük konut projelerinin gözdesi olan Daikin, üretim gücü yüksek fabrikaların da tercihi haline geldi. Kullanıcılarına sağladığı yüksek konforun yanı sıra, marka gücü, ürün-parça kalitesi, servis ulaşılabilirliği gibi etkenlerle tercih sebebi olan Daikin, bu kez de Gaziantep’te kurulu bulunan Sanat Halı Fabrikası ve Kilis’te teknik tekstil alanında üretim yapan Bayteks Fabrikası’nın soğutma çözümünde yer aldı.

Gaziantep’te 50 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösteren Sanat Halı Fabrikası, üretimin hammadde menşei olan P.P., BCF iplik üretiminin yanı sıra Heat-Set, Frize, Shaggy, akrilik ve viscon parça ve duvardan duvara halılar imal ediyor. Sektörün en önemli oyuncuları arasında yer alan marka, yıllık 10 milyon metrekare üretim kapasitesine sahip. Bayteks ise Kilis Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan fabrikasında otomotiv, inşaat, paketleme, izolasyon gibi alanlarda kullanılan teknik tekstil segmentine ait üretimlerde bulunuyor. Bu tür fabrikaların ortam iklimlendirmesinde ise genellikle üretim makinelerinin soğutulması öncelikli oluyor ve ihtiyaçlar bu çerçeveden belirleniyor. Üretim 7/24 kesintisiz sürdüğü için soğutmada kullanılan ürünlerin sağlamlığı ve verimliliği büyük önem taşıyor. Sektörün yenilikçi şirketi Daikin, üstün teknolojili, dayanıklı ve verimlilik değerleri yüksek cihazları nedeniyle fabrikaların da tercih sebebi oluyor.   

Daikin, kalitesiyle sanayiye destek vermeye devam edecek
Her iki fabrikanın soğutma çözümünde kullanılan; hava soğutmalı, tam inverterli, vidalı soğutma grubu EWAD TZ Platinum çok yüksek verimlilik değerlerine sahip. Inverter teknolojisi sayesinde hem yük hem de kısmi yüklerde en yüksek verimlilik değerlerine ulaşabiliyor. Buna ek olarak, değişken hacim oranlı tek vidalı kompresör teknolojisine sahip olması EWAD TZ Platinum’un kompresör ömrünü uzatan bir etken olurken sahada bakım imkanını da sağlıyor. Kapasite aralığı 170 ile 950 kW olan EWAD TZ Platinum’un üretiminde kullanılan kompresör ve inverter de benzersiz Daikin üretimi. Hava soğutmalı soğutma gruplarında enerji tüketiminin en fazla olduğu fan ve kompresör komponent’leridir, bu üründeki fanlar da EC motorlu olduğu için yüksek verimlilik ve konfor sağlar. Daikin soğutma grubu, halı üretim makinelerinin ihtiyacı olan soğuk suyu karşılayacak en ideal cihazlar olarak biliniyor.

 

*

Daikin Türkiye Hakkında

Türkiye'de 1978 yılından beri distribütörler vasıtasıyla faaliyetlerini sürdüren Daikin, Temmuz 2011'de Airfel'i satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörünün iddialı bir yatırımcısı olmuştur. Daikin Türkiye bugün ısıtma, soğutma ve havalandırma alanında Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip şirketidir. Daikin Türkiye çatısı altında bulunan Daikin ve Airfel markalarının iklimlendirme sektörüne yönelik kombi, klima üniteleri, fancoil, klima santralleri vb. farklı ihtiyaçlara uygun son teknoloji ile üretilmiş ürünleri bulunmaktadır. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Daikin Türkiye; Sakarya’da bulunan üretim tesisleri, 7 bölge müdürlüğü, 370 bayi, 12 kadın girişimci Sakura bayi, 500 satış noktası ve 500’ün üzerindeki yetkili servisiyle Türkiye’nin geniş bir coğrafyasına hizmet verebilmektedir. Ayrıca Avrupa'nın ilk iklimlendirme deneyim merkezini de sektörüne kazandırmıştır. İstanbul'da bulunan Daikin Akademi ise eğitimin gücünü paydaşların kişisel gelişim, mesleki deneyim ve iş yapma kalitesine yansıtmak için çalışmaktadır. Türkiye’nin yanı sıra Doğu Avrupa, Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın da Ar-Ge, üretim ve lojistik üssü olarak konumlanan Daikin Türkiye, CIS ülkelerinin (Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Ermenistan, Tacikistan) ve Gürcistan, Kuzey Irak, KKTC pazarlarının sorumluluğunu da üstlenmiştir.

Daikin Hakkında

Osaka-Japonya’da 1924 yılında kurulan Daikin Industries Ltd., bugün 150 ülkede 24 milyar doları bulan cirosu, 80 binden fazla çalışanı ve 100’den fazla üretim tesisi ile dünya ısıtma, soğutma, havalandırma ve florokimyasal ürünlerinde sektör lideridir. Konut, ticari ve endüstriyel iklimlendirme uygulamaları için müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını gözeten Daikin, tüm dünyada ürün geliştirme alanındaki öncü yaklaşımları ve entegre çözümlerinin rakipsiz kalitesi ve kullanışlılığıyla tanınmaktadır. Daikin Türkiye'nin de bünyesinde yer aldığı Daikin Europe NV, 1972 yılında Avrupa pazarına yenilikçi ürünlerini sunmak için Belçika Oostende’de kurulmuştur. Daikin Industries Ltd.’in yüzde 100 iştiraki olan Daikin Europe NV, 7.500 çalışanı, Belçika, Türkiye, Çek Cumhuriyeti (2), Almanya, İtalya ve İngiltere'deki 7 üretim tesisiyle Avrupa'nın en büyük klima, ısı pompası ve soğutma cihazı üreticisidir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/fabrikalarin-tercihi-daikin_184005.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!